Elevi din clasele a I-a, a II-a și a III-a au colindat astăzi la Spitalul Municipal din Turda, în timp ce elevi din clasele pregătitoare au fost la Asociația Casa Antonia, oferind cadouri celor în vârstă.
„Cu bucurie vă împărtășim frumoasele momente de azi la Școala Gimnazială „Teodor Murășanu”!
Astăzi, elevii claselor IB, a II-a B și a III a A au adus zâmbete la Spitalul Municipiului Turda prin colinde pline de căldură și cadouri.
În același timp, micuții elevi din clasele pregătitoare D și E au împărțit bucurie la Asociația Casa ANTONIA Turda, oferind cadouri celor în vârstă.
Mulțumim părinților pentru sprijinul generos și deschiderea inimii.
Împreună, transformăm gesturile mărunte în raze de lumină pentru comunitate.
„Dar din dar se face rai!” au transmis reprezentanții școlii turdene.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























