Vijelia care a avut loc în urmă cu puțin timp nu a rămas fără efecte în zona noastră. A fost emis mesaj RO ALERT de intensificări ale vântului care depășesc 140 km/oră.
La Viișoara un acoperiș s-a prăbușit peste mașinile parcate în zonă. Din fericire nu au fost persoane rănite, iar autoturismele nu au suferit daune majore.
„A fost raportat faptul că elemente din acoperișul unui bloc au căzut peste autoturisme parcate în localitatea Viișoara. Vor interveni două echipaje, cu o autospecială cu modul de descarcerare, respectiv autoscara” precizează ISU Cluj.
De asemenea, un echipaj din cadrul Detașamentului Huedin a fost mobilizat pentru degajarea unui arbore căzut pe carosabil în localitatea Brăișoru.
„A fost raportat un arbore căzut pe carosabil în localitatea Brăișoru. Va interveni pentru degajarea acestuia un echipaj de la Detașamentul Huedin”, a mai transmis ISU Cluj.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.