Printre misiunile pompierilor se numără și salvarea de animale. Astăzi pompierii de la Câmpeni au salvat doi cățeluși din albia râului Arieș.
Sunt două ipoteze în cazul patrupedelor, ori au fost aruncați ori au căzut singuri în apă. Important este că au fost aduși în siguranță la mal.
”Pompierii de la Secția Câmpeni au devenit salvatorii zilei! Astăzi au reușit să salveze 2 cățeluși din albia râului Arieș, în zona Vadu Moților.
Mulțumim pompierilor noștri pentru curajul și determinarea de a proteja viețile acestor micuți!”, este mesajul ISU Alba.
Foto/Ziarul Unirea.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























