Clubul Sportiv Delfinii din Turda au fost prezenţi în data de 18.10.2014, la Bistriţa, la concursul Cupă Casa Ema, ediţia a 4-a.
Înotătorii turdeni au obţinut 6 medalii de bronz, într-o competiţie ce a avut aproximativ 140 de participanţi din Alba, Iaşi, Suceava, Baia Mare, Bistriţa, Târgu Mureş, Cluj-Napoca şi Turda.
Cel mai bun rezultat al echipei Delfinii a fost obţinut de Adelina Marcu, cu timpul de 00:37:47 la proba 50 m liber fete 2005; Andreea Paing a urcat pe locul 3 la proba 50 m bras feţe 2002+2001, iar Sorana Somlea a obţinut patru medalii de bronz la probele 100 m liber, 100 m spate, 100 mixt şi 50 m fluture fete 2002+2001.
De la Clubul Delfinii au mai participat la această competiţie şi Ripea Maria, Covaciu Bogdana, Preduţ Alice, Straja Denisa, Urcan Anais, Suciu Şerban, Todea Alexandru şi Pop Virgil. Toţi s-au descurcat foarte bine, au mers cu câteva secunde mai puţin decât în penultima competiţie.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























