m install
nello construct

Cupa E.ON – Kinder, la startul celei de a V-a ediţii. Din zona noastră, doar Sport Line participă cu o grupă de copii

floris

Pe 1 septembrie se dă lovitura de începere a unuia dintre cele mai importante turnee de fotbal pentru juniori din ţară,”Cupa E.ON – Kinder”. 101 echipe de la 54 de cluburi de fotbal din ţară se aliniază la startul acestei ediţii pentru a oferi spectacol de fotbal şi pentru a-i încânta pe toţi iubitorii sportului rege. Din zona noastră participă la competiţie doar Sport Line Turda, cu grupa copiilor născuţi în 2004.

Turneul se va desfăşura în perioada 1-4 septembrie la Târgu Mureş, Sângeorgiu de Mureş, Ungheni şi Sâncraiu de Mureş, gazda turneului fiind Asociaţia sportivă Kinder Sângeorgiu de Mureş. ACS Kinder este sprijinită financiar din anul 2006 de Grupul E.ON din România, care are convingerea că practicarea sportului joacă un rol important în bunăstarea vieţii individuale, a familiei şi a comunităţii.

Palmaresul echipei ACS Kinder atât în plan naţional cât şi internaţional a adus multă bucurie şi încredere în acest parteneriat şi astfel, în Târgu Mureş se organizează anual, începând cu anul 2007, ”Cupa E.ON – Kinder” la fotbal pentru copii.

De la an la an, Cupa E.ON-Kinder s-a dovedit a fi tot mai râvnită datorită performanţelor echipelor participante şi a organizării acestui turneu care a reunit, în cei patru ani de competiţie, mii de sportivi. În anul 2009, peste 500 de copii de la 46 de cluburi sportive din ţară au fost antrenaţi timp de 3 zile într-o competiţie atractivă, caracterizată de spirit de echipă şi fairplay. Anul trecut,cea de-a IV-a ediţie a Cupei E.ON Kinder, s–a remarcat printr-o prezenţă impresionantă, la startul acesteia înscriindu-se 87 de echipe – număr dublu faţă de anul 2009. În acest an sunt aşteptaţi peste 1000 de fotbalişti  aparţinând  celor 101 echipe de la 54 de cluburi care şi-au anunţat participarea, ceea ce spune totul despre importanţa acestei competiţii în peisajul fotbalistic autohton dedicat juniorilor.

Turneul este organizat anul acesta pentru 5 categorii de vârstă, respectiv pentru juniorii născuţi în 2000, 2001, 2002, 2003 şi 2004 şi se va desfăşura în 8  locaţii: Clubul A.C.S. Kinder din Sângeorgiu de Mureş, Complexul Apollo din Sângeorgiu de Mureş, Complexul ”Darina” din Ungheni, baza sportivă E.ON din Târgu Mureş, Str. Barajului nr. 4,  baza sportivă Week-end din Târgu Mureş, baza sportivă Universitatea Dimitrie Cantemir din Târgu Mureş, baza sportivă Sala Polivalentă din Târgu Mureş şi Baza sportivă Juniori Sâncraiu de Mureş.

Cupa E.ON Kinder 2011 este supervizată de Şcoala Federală de Antrenori a Federaţiei Române de Fotbal, prin intermediul antrenorilor zonali: Ianovschi Mihai, Mascovescu Dorel şi Borgovan Emil. Potrivit reprezentanţilor FRF, Cupa E.ON Kinder de la Târgu Mureş se alătură celor mai prestigioase competiţii pentru juniori din România  care se desfăşoară anual la Braşov şi Arad.

Toate noutăţile şi detaliile desfăşurării turneului sunt disponibile şi pe site-ul oficial al competiţiei www.eonkinder.ro.

CATEGORIA 2000

1.         ACS E.ON KINDER SG. DE MURES

2.         ACS E.ON KINDER SG. DE MURES 2

3.         SPERANTA TG. MURES

4.         FC DINAMO BUCURESTI

5.         LUCEAFARUL 2010 CLUJ

6.         CSS SOIMII SIBIU

7.         PETROLUL 95 PLOIESTI

8.         PANDURII TG.JIU

9.         SCOALA DE FOTBAL DANUT COMAN PITESTI

10.       ARDEALUL CLUJ

11.       ACADEMIA GH. HAGI

12.       METALUL CONSTANTA

13.       LPS ARIPI PITESTI

14.       FC BRASOV

15.       AFC PROTEAM BUCURESTI

16.       CSMS RESITA

17.       SCOALA DE FOTBAL T. MESAROS TG. MURES

18.       AFC ODORHEIU SECUIESC

19.       VIITORUL STIINTA CRAIOVA

20.       VIITORUL CONSTANTA

21.       BACOMIL LUDUS

22.       OTELUL GALATI

23.       CFR CLUJ

24.       LUCEAFARUL BRAILA

25.       U CLUJ

26.       BANATUL TIMISOARA

27.       BUCOVINA SCHEIA SUCEAVA

CATEGORIA 2001

1.         ACS E.ON KINDER SG. DE MURES

2.         ACS E.ON KINDER SG. DE MURES 2

3.         FC BRASOV

4.         STARS BRAILA

5.         LUCEAFARUL 2010 CLUJ

6.         SCOALA DE FOTBAL M.BACIU MEDIAS

7.         CFR CLUJ

8.         JUNIORUL BUCURESTI

9.         HIDROELECTRA RM. VALCEA

10.       STEAUA DUNARII GALATI

11.       ACADEMIA GH. HAGI

12.       OTELUL GALATI

13.       CSS TARGOVISTE

14.       CAUTIS STEAUA SUDULUI BUCURESTI

15.       PROLUCEAFARUL BUCURESTI

16.       CS DERBY BUCURESTI

17.       ACS SOIMII TARNAVENI

18.       FC DINAMO BUCURESTI

19.       U CLUJ

20.       CSS CRAIOVA

21.       VIITORUL CONSTANTA

22.       ELECTRICA TIMISOARA

23.       FCM TG. MURES

CATEGORIA 2002

  1. ACS E.ON KINDER SG. DE MURES
  2. ACS E.ON KINDER SG. DE MURES 2
  3. ACS TAMPA BRASOV
  4. FC BRASOS
  5. FC ADI NEAGA PITESTI
  6. AFC ODORHEIU SECUIESC
  7. JUNIORUL BUCURESTI
  8. HIDROELECTRA RM. VALCEA
  9. ACADEMIA GH. HAGI
  10. CSS REGHIN
  11. OTELUL GALATI
  12. DINAMYC JUNIOR CRAIOVA
  13. CAUTIS STEAUA SUDULUI BUCURESTI
  14. CEAHLAUL LPS PIATRA NEAMT
  15. CS DERBY BUCURESTI
  16. VIITORUL CONSTANTA
  17. GLORIA BISTRITA
  18. VIITORUL GHERLA
  19. VIITORUL ABRUD
  20. U CLUJ
  21. AS JUNIOR GALATI
  22. LPS BISTRITA
  23. JUNIOR TG. MURES
  24. FCM TG. MURES

CATEGORIA 2003

1.         ACS E.ON KINDER SG. DE MURES

2.         ACS E.ON KINDER SG. DE MURES 2

3.         SPERANTA TG. MURES

4.         FC TICA DANILESCU BUCURESTI

5.         SCOALA DE FOTBAL DANI COMAN PITESTI

6.         ACS TAMPA BRASOV ORANGE

7.         ACS TAMPA BRASOV WHITE

8.         STARS BRAILA

9.         LUCEAFARUL 2010 CLUJ

10.       DINAMYK JUNIOR CRAIOVA

11.       JUNIORUL BUCURESTI

12.       AS JUNIOR GALATI

13.       VIITORUL CONSTANTA

14.       FC BRASOV

15.       ACS TAMPA BRASOV BLUE

16.       ACADEMIA GH. HAGI

17.       SCOALA DE FOTBAL BENTA BRASOV

CATEGORIA 2004

1.         ACS E.ON KINDER SG. DE MURES

2.         ACS E.ON KINDER SG. DE MURES 2

3.         ACS TAMPA BRASOV WHITE

4.         CFR CLUJ

5.         JUNIORUL BUCURESTI

6.         AFC ODORHEIU SECUIESC

7.         FC BRASOV

8.         ACS TAMPA BRASOV BLUE

9.         AFC ODORHEIU SECUIESC 2

10.       CS SPORTLINE TURDA

11.       OTELUL GALATI

12.       SCOALA DE FOTBAL DANUT COMAN PITESTI

13.       POLITEHNICA TIMISOARA

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj pe Whatsapp 0744694876
awe infra
viamso
Abonează-te
Anunță-mă de
guest

0 Comentarii
Inline Feedbacks
Vezi toate comentariile
Abonează-te la site-ul de știri prin email

Introdu adresa de email pentru a te abona la acest site de știri și vei primi notificări prin email când vor fi publicate articole noi.
Astfel, alegi ce să citești, când să citești și nu ratezi nimic care ar putea fi important pentru tine!

Alătură-te celorlalți 57 de abonați.

transilvania impact

restaurant potaissa

ca aries turda

Ultimele articole: