Un prahovean este cercetat pentru înşelăciune după ce ar fi vândut către zeci de persoane bilete false şi servicii de cazare la Neversea şi Untold, prejudiciul stabilit până acum fiind de aproximativ 60.000 de lei
Potrivit reprezentanților Poliției Prahova, bărbatul de 32 de ani este cercetat pentru nouă infracțiuni de înșelăciune, după ce a vândut bilete false pentru festivalurile din Cluj-Napoca și Constanța, dar și servicii de cazare în cele două orașe cu ocazia celor două evenimente, informează Mediafax.
Oamenii legii susțin că până în prezent au fost identificate 70 de persoane înșelate, cărora le-a fost produs un prejudiciu de aproximativ 60.000 lei.
Bărbatul mai este cercetat şi în alte dosare, printre care şi în cel care vizează spargerea dată în luna august la Poliţia din Cornu, de unde au fost furate mai multe probe.