Polițiștii clujeni au „prins” un șofer care circula cu 173 km/h prin Jucu. Bărbatul din Cluj Napoca s-a ales cu permisul suspendat, dar și cu o amendă substanțială.
„La data de 16 februarie a.c., în jurul orei 23.10, polițiștii Biroului Drumuri Naționale și Europene au înregistrat cu aparatul radar un conducător auto de 47 de ani, din municipiul Cluj-Napoca, care circula cu viteza de 173 km/h, pe DN1C E576, în localitatea Jucu.
Acesta fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 3.300 de lei, fiindu-i suspendat dreptul de a conduce vehicule pe o perioadă de 120 de zile.” au transmis reprezentanții IPJ Cluj.
Fotografie cu caracter ilustrativ
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























