POP
Comment

Articole
Accesări: 507

Doar un set au putut rezista voleibalistii de la CSM Campia Turzii in fata celor de la Dinamo Bucuresti, formatie care s-a impus in aceasta seara in Sala Sporturilor "Ioan Stanatiev" din Campia Turzii cu scorul de 3-0 (26-24: 25-11; 25-14).

Creat: 07 Decembrie 2019
Accesări: 716

In prima etapa a returului Ligii a 4-a, care se va disputa sambata 7 decembrie, CSM Campia Turzii are meci greu in deplasare cu Ariesul Mihai Viteazu, partida urmand sa se joace incepand cu orele 11, pe terenul de fotbal al cochetei baze sportive din comuna Mihai Viteazu.

Creat: 05 Decembrie 2019
Accesări: 520

In ultima partida de pe teren propriu din 2019, CSM Campia Turzii intalneste sambata 7 decembrie de la orele 18, puternica formatie Dinamo Bucuresti. Cu toate ca pornesc cu sansa a doua in aceasta intalnire, voleibalistii antrenati de Marius Ciortea isi doresc sa faca un joc bun si sa lupte pentru...

Accesări: 948

In ultima partida a ultimei etape din turul Ligii a 4-a, formatia Victoria Viisoara s-a impus in deplasare pe terenul celor de la CFR Dej, cu scorul de 2-1 (1-0), la capatul unui meci pe care l-au dominat de la un capat la altul.

Creat: 01 Decembrie 2019
Accesări: 603

Timp de 113 minute spectatorii prezenti in Sala Sporturilor "Ioan Stanatiev" au urmarit o partida incinsa si care in final a fost pierduta nemeritat de echipa locala CSM Campia Turzii, in fata celor de la SCM Gloria Buzau.

Accesări: 432

Sfarsitul turului de campionat se apropie cu pasi repezi pentru voleibalistii de la CSM Campia Turzii, acestia urmand sa intalneasca in urmatoarele doua saptamani pe teren propriu formatiile SCM Gloria Buzau si Dinamo Bucuresti.

Creat: 28 Noiembrie 2019
Accesări: 564

Astăzi, într-o partidă ce a contat pentru faza a I-a din Cupa României, ediția 2019-2020, CSM Câmpia Turzii a pierdut la Buzău cu scorul de 0-3 (17-25; 19-25; 20-25).

Creat: 24 Noiembrie 2019
Accesări: 491

Pauza in campionatul Diviziei A1, la volei masculin, la sfarsitul acestei saptamani, deoarece o parte din echipele din campionat vor juca in faza a I-a din Cupa Romaniei, editia 2019-2020. Astfel, voleibalistii de la CSM Campia Turzii se vor deplasa la Buzau, acolo unde duminica 24 noiembrie...

Creat: 22 Noiembrie 2019
Accesări: 529

Stadionul Municipal "Mihai Adam" din Campia Turzii va gazdui, sambata 23 noiembrie, partida din Liga 4 dintre formatiile CSM Campia Turzii si Unirea Tritenii de Jos.

Accesări: 441

La sfarsitul acestei saptamani, echipa de minivolei masculin de la CSM Campia Turzii participa la turneul cu numarul doi al seriei E din Divizia Nationala de Minivolei Masculin, editia 2019-2020, turneu care se va desfasura la Ocna Mures.

Creat: 21 Noiembrie 2019