m install
nello construct

Cinci clujeni, pe podiumuri, la Cupa „Dan Căpitan” de la Buscat

floris

Cinci tineri sportivi clujeni au urcat pe podiumurile categoriilor de vârstă la Cupa ”Dan Căpitan”, din cadrul Mini Cupei României la schi alpin, care s-a desfășurat în weekendul 4-5 martie, pe Pârtia Buscat, din localitatea Băișoara (județul Cluj).

Patru dintre clujeni sunt legitimați la ACS Darb Cluj:
– Anastasia Cosma a obținut locul al doilea la categoria de vârstă U8, atât în întrecerea de sâmbătă, cât și în cea de duminică
– Nora Ioana Lupșan s-a clasat pe locul trei la U10
– Dragoș Cristoltean a ocupat locul al treilea la categoria HC
– Larisa Teodora Bozga a ocupat locul al treilea la categoria U10, în proba desfășurată duminică, 5 martie

Lor li s-a adăugat Ana Călugăr, de la Transylvania Ski Academy, care a ocupat locul al treilea la categoria HC.

Sportivii au concurat în două probe de slalom uriaș, pe pârtia roșie (dificultate medie), unde au fost montate între 17 și 20 de porți. Câștigătorii au fost premiați la finalul fiecărei zile.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj pe Whatsapp 0744694876