Un tânăr din județul Cluj a fost prins de poliția rutieră la volan, în două zile consecutive deși nu deținea permis de conducere.
Oamenii legii nu au mai stat la povești și l-au reținut pentru 24 de ore.
E vorba de un tânăr de 25 de ani cercetat pentru conducerea unui vehicul fără permis de conducere după ce în 19 mai și 20 mai acesta ar fi condus autoturismul pe mai multe străzi din Cluj-Napoca, fără a deține permis de conducere.
Magistrații au emis pe numele acestuia o ordonanță de reținere pentru 24 de ore, dar s-a ales și cu dosar penal pentru infracțiunea de conducere a unui vehicul fără permis de conducere.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























