etapa 15

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele etapei cu numărul XV din cadrul ligii a treia, seria a IX-a.

CSO Cugir a câștigat la Turda, scor 1-0, turdenii pierzând primul meci din anul 2021. Golul victoriei a venit în minutul 87, iar cu această victorie, formația din județul Alba și-a asigurat prezența la barajul de promovare.

În celălalt meci al zilei, Avântul Reghin și Unirea Alba Iulia au încheiat la egalitate, scor 0-0.

Sâmbătă, Unirea Dej a câștigat la Hunedoara, scor 4-2, asigurându-și prezența în primul tur al barajului de promovare în liga a doua.

Sănătatea Cluj a obținut prima victorie din acest an, scor 2-1, pe terenul celor de la Industria Galda, Tilincă marcând golul victoriei pe final de meci.

CS Ocna Mureș a câștigat duelul cu Unirea Ungheni, scor 1-0, Cioară marcând din penalty în repriza secundă.

Etapa viitoare, Sticla Arieșul Turda va evolua pe terenul celor de la Sănătatea Cluj, sâmbătă, de la ora 17:00.