PRO1380x300 turda news

890x300 01

ariesul hunedoara

124577512 3607208802633070 2531265432895343150 o

Sticla Arieșul Turda a terminat la egalitate, scor 0-0, duelul cu CS Hunedoara, partidă restantă din etapa a V-a, a ligii a treia de fotbal, seria a IX-a.

Cristian Paleoca a ratat prima ocazie a partidei, șutul său din interiorul careului fiind reținut, în doi timp, de Lefter. Același Paleoca a mai avut două acțiuni la poarta oaspeților, rămase fără rezultat pe tabela de marcaj.

Primul șut pe poartă al hunedorenilor a venit în minutul 23, când Cristian a tras de la distanță, fără probleme pentru Onciu. Tot Robert Cristian a avut și următoarea șansă, în minutul 27, șutul său trecând puțin pe lângă poarta lui Onciu.

Cel mai activ jucător al oaspeților pe partea ofensivă, Robert Cristian, a executat o lovitură liberă (min 30), puțin pe lângă poarta lui Onciu.

Ultima ocazie a primei reprize le-a aparținut tot oaspeților, Salcău reușind să îndepărteze pericolul după o fază prelungită de atac.

Prima șansă a reprizei secunde i-a aparținut lui Paleoca, lovitura sa de cap trecând peste poartă.

În minutul 51, turdenii au ratat o ocazie imensă la poarta lui Lefter. Manu a centrat în careu, Ciucurescu a dat pe lângă minge, care a ricoșat la Paleoca, însă aceasta nu l-a putut învinge pe Lefter din poziție ideală.

În minutul 67, arbitrul nu a fluierat un fault clar la Cimpoeșu, mingea a ajuns la Iacob, care a tras pe lângă poartă din 10 metri.

Paleoca a scăpat singur spre poarta celor de la Hunedoara (min 70), însă aceasta a fost ajuns din urmă de Pau, și șutul său a trecut pe lângă poartă.

Cea mai mare ocazie a partidei a fost ratată de CS Hunedoara când în minutul 76, Cristian a centrat din stângă și lovitura de cap a lui Mardare a lovit stâlpul din stânga porții lui Onciu.

Turdenii au încercat să forțeze pe final de meci, beneficiind și de căderea fizică a celor de la Hunedoara, au avut posesia, însă nu încheiau fazele cu șuturi pe/spre poartă.

Ultima ocazie a venit în prelungirile partidei, când șutul lui Salcău a trecut mult peste poarta lui Lefter.

S-a terminat 0-0 și Sticla Arieșul Turda rămâne fără victorie din etapa a III-a (26 septembrie), când se impunea la Galda, cu scorul de 3-1. Etapa viitoare, turdenii se vor deplasa la Alba Iulia, pentru partida cu Unirea.

STICLA ARIEȘUL TURDA – CS HUNEDOARA 0-0

Sticla Arieșul Turda: Onciu – Manu, Cocoară, Ionescu, Cimpoeșu, Salcău, Ititiesc (Savu 81`), Chiș (Fl. Dan 70`), Băețan (Ciurcui 46`), Lemnaru (Svichi 70`), Paleoca.

CS Hunedoara: Lefter – Mardare, Marinca (Herci 64`), Radicof, Trascan, Ciucurescu, Cristian, Iacob (Bortaș 73`), Pau, Vasinc (Kovacs 90`), Creciunescu.