fbpx

 
 
Scrie un comentariu

potaissa dinamo

Sâmbătă și duminică au avut loc partidele etapei cu numărul 8 și 9 de la cel de-al doilea turneu ce s-a desfășurat la Sfântu Gheorghe.

CSM Bacău, formație care nu a participat la primele patru meciuri din cel de-al doilea turneu, a reușit să ajungă la ultimele două meciuri.

Primul meci de sâmbătă a avut loc chiar între CSM Bacău și CSU Suceava, bucovinenii reușind să se impună, scor 32-30.

Poli Timișoara a reușit o revenire fantastică în duelul cu Dobrogea Sud, reușind să câștige, scor 25-23, după ce au fost conduși și cu nouă goluri.

Potaissa s-a impus în fața Buzăului, scor 34-30, în timp ce CSM a câștigat duelul bucureștean cu Steaua, scor 29-27.

Dunărea Călărași s-a impus în meciul cu Minaur Baia Mare, scor 32-23. CSM Făgăraș a câștigat, la limită, duelul cu CSM Reșița, scor 28-27.

Primul meci de duminică s-a disputat între Potaissa Turda și CSM Bacău, turdenii reușind să se impună, scor 32-23.

Poli Timișoara a câștigat duelul cu Dunărea Călărași, scor 26-24, în timp ce Dinamo nu a avut probleme cu Reșița (39-23).

CSM București a câștigat meciul cu CSM Făgăraș, scor 32-23, în timp ce Vasluiul a pierdut în fața celor de la Buzău, 28-33.

Ultimul meci al turneului a avut loc între Steaua și Dobrogea Sud, constănțenii reușit să câștige, scor 32-28.

Rămâne de văzut modul în care va continua Liga Zimbrilor: tot cu turnee de sală sau va reveni la etapele clasice.

Rămâne de văzut cum vor fi omologate partidele care nu s-au disputat la Sfântu Gheorghe. Deocamdată, pe clasamentul de pe site-ul oficial al FRH, nu apare niciun rezultat la partidele care nu s-au jucat.

sursă foto: Mircea Roșca/Action Foto

Etapa 8   
10.1011:00CSM Bacău - CSU Suceava30-32
10.1011:00Dobrogea Sud - Poli Timișoara23-25
10.1013:45HC Buzău - Potaissa Turda30-34
10.1015:30CSM București - Steaua București29-27
10.1016:30Dunărea Călărași - Minaur Baia Mare32-23
10.1019:15CSM Reșița - CSM Făgăraș 27-28
  CSM Focșani - CSM Vaslui 
   Magnum Botoșani - Dinamo București 
Etapa 9   
11.1010:30Potaissa Turda - CSM Bacău32-23
11.1011:00Poli Timișoara - Dunărea Călărași26-24
11.1013:15Dinamo București - CSM Reșița39-23
11.1013:45CSM Făgăraș - CSM București23-32
11.1016:00CSM Vaslui - HC Buzău28-33
11.1016:30Steaua București - Dobrogea Sud28-32
  Minaur Baia Mare - CSM Focșani 
  CSU Suceava - Magnum Botoșani 

Clasament:

1.Dinamo București7700235-1785721p
2.AHC Dobrogea Sud8701224-1863821p
3.CSM București9702246-2143221p
4.Potaissa Turda8602251-2163518p
5.HC Buzău9513248-244416p
6.Poli Timișoara7502183-1701312p
7.Minaur Baia Mare7403186-187-112p
8.Steaua București7322194-191311p
9.Dunărea Călărași8305209-20279p
10.CSM Focșani420290-8466p
11.CSM Făgăraș7205183-203-206p
12.CSU Suceava8125204-238-345p
13.CSM Vaslui8116210-249-394p
14.CSM Bacău5104131-144-133p
15.CS Magnum Botoșani300367-99-320p
16.CSM Reșița9009199-255-560p

WhatsApp Image 2020 04 18 at 15.32.20

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator

Echipa TurdaNews

Gelu FLOREA
Manager/Jurnalist
Daciana DERDA
Jurnalist
Florin CRIȘAN
Jurnalist
Alexandra MOCEAN
Jurnalist
Eugen POP
Jurnalist
Iulia FLOREA
Administrativ/Contabilitate