fbpx

 
 
Scrie un comentariu

ariesul reghin

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele etapei a doua din cadrul ligii a treia, seria a IX-a.

Unirea Dej a confirmat startul extrem de bun campionat, reușind să se impună, scor 2-0, în fața celor de la Industria Galda, în singurul meci desfășurat vinerea.

Arieșul Turda a pierdut pe teren propriu, scor 2-1, în fața celor de la Avântul Reghin, la capătul unui meci în care Turda a evoluat foarte bine în prima repriză și foarte slab în a doua.

Cea de-a doua echipă cu maximum de puncte este CSO Cugir, echipă care a câștigat duelul cu Unirea Ungheni, scor 1-0.

CS Hunedoara a reușit o victorie „scurtă”, 1-0, contra celor de la CS Ocna Mureș. Formația din Alba rămâne fără punct și fără gol marcat.

Cealaltă echipă fără niciun punct acumulat este Sănătatea Cluj, formație care a pierdut pe teren propriu, scor 1-3, în fața celor de la Unirea Alba Iulia.

Derby-ul etapei viitoare se va juca la Alba Iulia, unde Unirea va primi vizita celor de la Unirea Dej.

Etapa 2   
18.0917:00Unirea Dej - Industria Galda2-0
19.0917:00CS Hunedoara - CS Ocna Mureș1-0
19.0917:00Arieșul Turda - Avântul Reghin1-2
19.0917:00CSO Cugir - Unirea Ungheni1-0
19.0917:00Sănătatea Cluj - Unirea Alba Iulia1-3

Clasament:

1.Unirea Dej22005-0+56p
2.CSO Cugir22005-1+46p
3.Avântul Reghin21102-1+14p
4.Sticla Arieșul Turda21013-2+13p
5.Unirea Ungheni21012-203p
6.CS Hunedoara21012-203p
7.Unirea Alba Iulia21014-5-13p
8.Industria Galda20110-2-21p
9.CS Ocna Mureș20020-3-30p
10.Sănătatea Cluj20021-6-50p

 

Etapa 3  
25.0917:00Unirea Alba Iulia - Unirea Dej
25.0917:00Unirea Ungheni - Sănătatea Cluj
25.0917:00Avântul Reghin - CS Hunedoara
26.0917:00CS Ocna Mureș - CSO Cugir
26.0917:00Industria Galda - Arieșul Turda

WhatsApp Image 2020 04 18 at 15.32.20

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator

Echipa TurdaNews

Gelu FLOREA
Manager/Jurnalist
Daciana DERDA
Jurnalist
Florin CRIȘAN
Jurnalist
Alexandra MOCEAN
Jurnalist
Eugen POP
Jurnalist
Iulia FLOREA
Administrativ/Contabilitate