Avram Gal

Adrian Mischian PMP Campia Turzii

Adrian Mischian PMP Campia TUrzii

somesuldej suporter20

Surpriza mare la Vad, in prima mansa a barajului pentru stabilirea campioanei judetului Cluj, acolo unde gazdele de la Somesul Dej au pierdut cu scorul de 2-3 (0-2), in fata celor de la Supporter 2.0 Cluj Napoca.

Echipa clujeana, mult mai motivata, a reusit sa intre la pauza la vestiare cu un avantaj de doua goluri, marcatori Pop.V '5 si Himpea '43, iar in partea secunda sa aiba un "sec" 3-0 pe tabela de marcaj, dupa golul inscris de Petrus.A, in minutul 55.

Finalul partidei a fost unul dramatic, echipa dejeana a reusit sa reduca din handicap, dupa ce a inscris doua goluri unul dupa altul prin Cota '88 si Rus '89, iar in minutul 90 a avut o sansa enorma de a egala, doar ca lucrul acesta nu s-a intamplat.

Dupa victoria obtinuta in deplasare, formatia clujeana are in acest moment doua puncte in fata celor din Dej si devine favorita inaintea returului de duminica de la Cluj Napoca, atunci cand ii este de ajuns si un egal pentru a deveni campioana judetului Cluj, fapt ce ii va oferi dreptul de participare la barajul de promovare in Liga 3.

Somesul Dej: Dani - Plaian, Toma, Boerean, Budacan, Rebus, Rus, Dobrea, Hetea, Bogdan, Petrean.

Au mai jucat: Sabo, Podina, Trif, Colta.

Antrenor: Gheorghe Barbu

Supporter 2.0 Cluj Napoca: Tiut - Manu, Nistor, German, Kelemen, Petrus.A, Petrus.C, Porumb, Lamah, Himpea, Pop.V.

Au mai jucat: Dirjan, Gorba, Hacicu.

Antrenor: Calin Moldovan

sursa foto: CjSport.ro