fbpx

Maxi Prest oferta termopane 2020

Icon Scrie un comentariu

turda minaurbm

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele primei etape din 2020, din cadrul ligii a treia, seria a V-a.

Primele trei meciuri s-au desfășurat vineri. Unirea Dej s-a impus în fața celor de la SCM Zalău, scor 3-1, Alex Pop reușind să marcheze un hattrick.

Sănătatea Cluj și Gloria Bistrița au remizat pe terenul clujenilor, scor 2-2.

Avântul Reghin a reușit o victorie importantă, scor 3-0, pe terenul celor de la AFC Odorheiu Secuiesc.

Sâmbătă trebuia să se dispute partida dintre Unirea Alba Iulia și Viitorul Șelimbăr, însă gazdele au anunțat că nu se vor prezenta, astfel încât Șelimbărul a câștigat la masa verde.

Minaur Baia Mare, principala favorită la promovare, s-a impus în fața celor de la Arieșul Turda, scor 6-0, Cristian Bud reușind să marcheze patru goluri.

În derby-ul județului Bihor, CSC Sânmartin s-a impus pe terenul celor de la Luceafărul Oradea, scor 2-1.

În derby-ul etapei, Metalurgistul Cugir și ACS Comuna Recea au terminat la egalitate, scor 1-1, maramureșenii rămânând cu doar două puncte avans față de Minaur.

Industria Galda de Jos a reușit o victorie, scor 3-0, contra celor de la CFR II Cluj Napoca, și a urcat până pe locul 14.

Marele derby al etapei viitoare se va desfășura la Recea, unde ACS Comuna Recea va primi vizita celor de la Minaur Baia Mare.

Arieșul Turda va primi vizita celor de la Industria Galda de Jos, într-o partida ce se va desfășura vineri, de la ora 15:00 (în direct pe TurdaNews).

Etapa 16   
06.0315:00Unirea Dej - SCM Zalău3-1
06.0315:00Sănătatea Cluj Napoca - Gloria Bistrița2-2
06.0315:00AFC Odorheiu Secuiesc - Avântul Reghin0-3
07.0315:00Unirea Alba Iulia - Viitorul Șelimbăr0-3
07.0315:00Minaur Baia Mare - Arieșul Turda6-0
07.0315:00Luceafărul Oradea - CSC Sânmartin1-2
07.0315:00Metalurgistul Cugir - ACS Comuna Recea1-1
07.0315:00Industria Galda de Jos - CFR II Cluj Napoca3-0

Clasament:

1.ACS Comuna Recea16105141-17+2435p
2.Minaur Baia Mare1693425-8+1733p
3.Viitorul Șelimbăr1677226-19+728p
4.Metalurgistul Cugir1676322-17+527p
5.Luceafărul Oradea1682637-29+826p
6.CSC Sânmartin1681731-30+125p
7.Gloria Bistrița1674517-19-225p
8.Avântul Reghin1657427-21+622p
9.Sticla Arieșul Turda 1657419-21-222p
10.Unirea Dej1663719-24-521p
11.Sănătatea Cluj 1655522-21+120p
12.Unirea 1924 Alba Iulia1645721-20+117p
13.CFR II Cluj Napoca1643921-35-1415p
14.Industria Galda de Jos16321119-35-1611p
15.AFC Odorheiu Secuiesc1624109-28-1910p
16.SCM Zalău1743921-32-119p

 

Etapa 17  
13.0515:00Arieșul Turda - Industria Galda de Jos
13.0515:00CFR II Cluj Napoca - Luceafărul Oradea
13.0515:00CSC Sânmartin - AFC Odorheiu Secuiesc
13.0515:00Avântul Reghin - Sănătatea Cluj
13.0515:00Viitorul Șelimbăr - SCM Zalău
14.0515:00Metalurgistul Cugir - Unirea Dej
14.0515:00ACS Comuna Recea - Minaur Baia Mare
14.0515:00Gloria Bistrița - Unirea Alba Iulia

viamso feb2019

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Jcm Avatar
Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator