Maxi Prest oferta termopane 2020

Icon Scrie un comentariu

csmct mintiu

CSM Campia Turzii se poate considera dezavantajata de rezultatul final al intalnirii de astazi, scor 2-2 (0-2), cu formatia Vulturul Mintiu-Gherlii, chiar daca echipa oaspete a avut un avantaj de doua goluri la pauza.

Prima repriza a fost una echilibrata, dar in care formatia CSM-ului a avut doua ocazii mari de a inscrie chiar in startul acesteia, dar scorul pe tabela a ramas neschimbat.

Contrar cursului jocului, formatia din Mintiu-Gherlii reuseste sa deschida scorul in minutul 17, la un corner executat de pe partea stanga, minga trece in careul mic printre fundasii echipei gazda, iar Santejudean inscrie la coltul lung cu o lovitura de cap.

Dupa primirea golului, echipa antrenata de Andrei Pintilie se arunca spre poarta oaspetilor, dar fara nici un rezultat notabil. Vine minutul 36 si urmeaza o noua greseala grava a fundasilor de la CSM si Bondor majoreaza scorul cu un sut din careul mic,  scor care ramane neschimbat pana la pauza.

In partea secunda echipa gazda iese foarte motivata si actiunile la poarta aparata de Morar se inmultesc, iar golul plutea in aer. In minutul 53, antrenorul CSM-ului iese de pe teren, iar in locul lui intra providential jucatorul care va reusi o "dubla", Gall Andrei. Doar peste un minut la o minge trimisa inspre poarta oaspetilor, portarul Morar iese neinspirat, sare la cap, dar jucatorul din Campia Turzii sare mai sus decat acesta, loveste primul mingea cu capul, scapa singur spre poarta si marcheaza. Dupa numai cinci minute, oaspetii primesc o lovitura libera in careul lor, iar portarul acestora pune mingea jos si o trimite usor spre un coechipier, care nu sesizeaza, iar jucatorul celor de la CSM, Bria, recupereaza balonul si il trimite cu o pasa in mijlocul careului inspre Gall, care indeplineste doar o formalitate, trimitand balonul in poarta goala.

Egalarea a adus multa euforie in randul jucatorilor de la CSM, care isi creeaza cate o ocazie la fiecare actiune la poarta oaspetilor si erau chiar sa treaca in avantaj in minutul 73, atunci cand Bituleanu scapa spre poarta aparata de Morar si trimite cu un sut plasat balonul, dar acesta trece agonizant prin fata ei si loveste stalpul din dreapta, de unde revine la Bria, care o trimite din nou spre poarta, dar intervine un jucator al oaspetilor care pur si simplu se arunca in fata mingii si o respinge.

Pana la final, ambele echipe au ocazia de a trece in avantaj, dar fiecare dintre ele rateaza ocaziile create in urma unor actiuni frumoase. Cea mai clara este cea in care jucatorul CSM-ului, Bria, scapa singur inspre buturile aparate de Morar, este ajuns in careul mare de un jucator al oaspetilor, este bruscat, dar "centralul" Dragos Lunca lasa jocul sa continue, considerand ca nu s-a intamplat nimic neregulamentar. Urmeaza unele proteste din tabara celor de la CSM, in urma carora antrenorul Andrei Pintilie este avertizat cu cartonas galben, dupa care imediat centralul revine si ii acorda cartonas rosu, eliminand-ul de pe banca.

Vine finalul intalnirii iar scorul a ramas 2-2 si putem spune ca CSM Campia Turzii a scapat 2 puncte printre degete in meciul de astazi cu Vulturul Mintiu-Gherlii.

CSM Campia Turzii  -  Vulturul Mintiu-Gherlii   2-2 (0-2)

CSM Campia Turzii: Nicoara - Moldovan( 78' Indreica), Sur, Tot, Oroian (46' Duma), Ludusan  (25' Oltean), Tescar, Bituleanu, Barbos (86' Manaila), Bria, Pintilie.A (53' Gal).

Rezerve neutilizate: Rusu, Zadic.

Antrenor: Andrei Pintilie.

Vulturul Mintiu-Gherlii: Morar.C - Pop.D, Rusu, Dragan, Ignat, Rus, Rad, Morar.R  (73' Cotut), Farcas, Bondor, Sintejudean.

Rezerve neutilizate: Moldovan, Pop.S.

Antrenor: George Cotut.