Maxi Prest oferta termopane 2020

Icon Scrie un comentariu

turda metal

Arieșul Turda a pierdut astăzi, scor 1-4, pe terenul celor de la Metalurgistul Cugir, în ultima partidă amicală din această iarnă.

Pe stadionul din imediata vecinătate a fabricii de armament, turdenii au deschis scorul în minutul 8, după un penalty transformat de Florin Dan. Același Florin Dan a mai ratat o ocazie în minutul 12, după care cugirenii au pus stăpânire pe joc.

Golul egalizator a venit în minutul 31, când Neagu l-a învins pe Ursu cu un șut din interiorul careului.

În repriza secundă a început și ninsoarea, lucru care a afectat și calitatea fotbalului. Gazdele au avut prima ocazie, Ursu intervenind excelent în urma lovituri libere.

Au urmat 10 minute excelente pentru Metalurgistul, gazdele reușind să marcheze de trei ori, între minutele 63 și 70.

Ultima mare ocazie a partidei i-a aparținut lui Vescan, jucătorul venit la Mintiu Gherlii încercând o scăriță, din poziție de unu la unu cu portarul advers.

Pentru turdeni a fost ultimul meci amical din această iarnă, săptămâna viitoare urmând să evolueze pe terenul celor de la Minaur Baia Mare.

- din lotul turdean au lipsit: Erik Oltean, Valentin Lemnaru și Marius Cobârzan (toți trei accidentați);

METALURGISTUL CUGIR – ARIEȘUL TURDA 3-1 (Neagu 31`, 63`p, Itu 69`, Goronea 70` / Fl. Dan 8`p)

Arieșul Turda: Ursu – Chiș, Cocoară, Sălăgean, Marcu, Cimpoeșu, Savu, Salcău, Varodi, Băețan, Fl. Dan. Au mai evoluat: Ungureanu – Ionescu, Indreica, Ititesc, Tothăzan, Porim, Vescan, Pârv.