Maxi Prest oferta termopane 2020

Icon Scrie un comentariu

viisoara ocnamures

AS Victoria Viisoara a sustinut astazi, pe terenul Bazei Sportive din Viisoara, o noua partida de pregatire, in compania "liderului" Ligii a IV-a a judetului Alba, respectiv CS Ocna Mures. Meciul a fost unul echilibrat in prima repriza, cu multe actiuni la ambele porti, dar nici una dintre cele doua combatante nu a reusit sa inscrie.

La doar patru minute de la reluare, formatia din Viisoara trece in avantaj, dupa ce Moldvan.S transforma o lovitura de la 11 metri, iar gazdele treceau in avantaj. Totusi, pana in finalul meciului, oaspetii au reusit sa inscrie si ei o data si astfel partida s-a incheiat la egalitate.

Antrenorul Victoriei Viisoara, Gabriel Mocean, a trimis in teren urmatoarea formatie: Fekete - Todoran, Mocan, Sasa, Balint, Soanca, Galea, Lingurar, Muresan, Moldovan, Ancau. In partea secunda au mai intrat: Baciu si Varga.O.

Intr-o alta partida care s-a jucat ieri tot la Viisoara, echipa de juniori A1 a celor de la AS Victoria a reusit sa invinga cu scorul de 2-0, formatia din Liga a V-a zona Campia Turzii, Flacara Grindeni.