Icon Scrie un comentariu

viisoara luna

Pe terenul Bazei Sportive din Viisoara s-a disputat ieri la amiaza partida de verificare dintre formatiile Victoria Viisoara si Spicul Luna, intalnire care s-a incheiat cu scorul de 4-3 (2-0), in favoarea echipei viisorene.

In prima repriza, antrenorul echipei din Viisoara, Gabriel Mocean, a inceput cu o formatie alcatuita in mare majoritate din juniori, care s-au achitat cu "brio" de sarcini, acestia reusind sa inscrie de doua ori pana la pauza, prin Petrovan, in minutul 17 si Rus.G, in minutul 27.

In partea secunda, formatia din Viisoara a inceput cu o echipa formata din titularii de drept, dar cu toate acestea, echipa luneana a reusit sa egaleze, dupa "dubla" reusita de Dudas, acesta din urma inscriind in minutele 59 si 71.

Ambitionata de primirea celor doua goluri, formatia viisoreana a revenit in joc dupa alte doua goluri marcate in minutele 71 si 82, de Puczi si Balint, dar in final jucatorul formatiei din Luna, Sergiu Marginean, a inscris si el in minutul 85, stabilind astfel scorul final al partidei.

Iata formatiile trimise in teren de antrenorul Victoriei Viisoara, Gabriel Mocean:

Repriza I: Mihesan - Baciu, Todoran, Chetan, Brihan, Galea, Lingurar, Varga.D, Rus.G, Petrovan, Ancau.

Repriza II : Fekete - Mocan, Kalman, Sasa, Tritean, Muresan, Soanca, Balint, Danut Stefan, Puczi, Czuli.

Au mai intrat: Ogrean, Cioarga, Rus.M, Coprean.