BANNER vezeteu

csmct zalau

Doar 64 de minute a durat intalnirea dintre voleibalistii de la CSM Campia Turzii si cei de la ACS Volei Municipal Zalau, la capatul acesteia echipa gazda fiind invinsa clar cu scorul de 3-0 (25-17; 25-16; 25-23) de formatia zalauana.

Diferenta de valoare dintre loturile celor doua echipe s-a facut simtita inca din startul partidei. Daca echipa CSM-ului a aliniat la inceputul meciului doar 8 jucatori, echipa vizitatoare a venit cu intreaga garnitura, iar lucrul acesta a facut diferenta.

In primele doua seturi, voleibalistii din Campia Turzii nu au reusit prea multe, dar in setul trei, cu unele schimbari facute in teren de antrenorul-jucator Marius Ciortea, echipa a jucat mult mai bine si a tinut pasul cu formatia vizitatoare, dar in final oaspetii, mult mai proaspeti, au incheiat partida in minim de seturi.

Pentru formatia CSM Campia Turzii urmeaza, sambata 25 ianuarie, un meci in deplasare la Baia Mare, acolo unde vor juca cu cei de la Stiinta Explorari.

CSM Campia Turzii: Ciortea (cpt), Vitelaru, Silvasan-Pasca, Moisa, Kis, Remes si Camui-libero.