turda timisoara

CS Volei Turda a pierdut astăzi, scor 2-3, pe terenul celor de la CSU Politehnica Timișoara, într-o partidă ce a contat pentru etapa a IX-a, din cadrul Diviziei A2 Vest.

Turdencele, la care au putut evolua și Laura Tothăzan și Andreea Căprar, au câștigat primul set la 20. Gazdele au reușit să revină după primul set pierdut și le-au câștigat următoarele două.

CS Volei Turda a reușit să egaleze la seturi, reușind să câștige setul 4 la o diferență confortabilă (15-25).

Setul decisiv a fost unul de infarct. Turda a reușit să se distanțeze pe final de set, având două mingi de meci (12-14). Gazdele au reușit însă trei mingi consecutive și au reușit să se impună.

S-a terminat 2-3 și săptămâna viitoare, CS Volei Turda va primi vizita celor de la SCMU Craiova.

CSU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CS VOLEI TURDA 3-2