Icon Scrie un comentariu

dej csmct

Voleibalistii de la CSM Câmpia Turzii au început returul ediției 2019-2020 cu o înfrângere pe terenul formației Unirea Dej, scor final 0-3 (18-25; 15-25; 22-25).

Partida a fost controlată aproape in totalitate de formația dejeana, doar in setul trei voleibalistii CSM-ului au jucat mult mai exact, dar lucrul acesta nu i-a ajutat să obțină ceva.

Din pacate pentru echipa din Câmpia Turzii, se anunță un retur foarte greu mai ales din cauza situației lotului, unul foarte subțire, plecarea celor doi titulari Tarta Mihai și Giachetta Franco, în pauza de iarnă, dar și faptul că nu sa reusit aducerea altor jucatori în locul celor plecați, arată că tot greul va rămâne pe cei rămași în acest moment la echipă.

Etapa viitoare, CSM Câmpia Turzii va juca sâmbătă 18 ianuarie, de la orele 18.00, în fața propriilor suporteri, cu puternica formatie ACS Volei Municipal Zalău.