ariesulmv somesul

În week-end-ul trecut s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 13, din cadrul ligii a patra, zona Cluj. A fost ultima etapă a turului, însă în 2019 se va desfășura și o etapă din retur.

Etapa a XIII-a a început vineri seara, când Unirea Iclod s-a impus pe terenul celor de la Sporting Apahida, scor 3-1.

Olimpia Gherla și Vulturul Mintiu Gherlii au remizat, scor 0-0, fiind singura partidă în care nu s-a marcat în această etapă.

Someșul Dej a câștigat duelul de pe terenul Arieșului Mihai Viteazu, scor 2-0, marcând câte un gol pe repriză.

ACS Florești continuă cursa de urmărire a celor de la Someșul Dej, reușind să câștige partida cu CSM Câmpia Turzii, scor 3-0.

Unirea Tritenii de Jos rămâne pe ultimul loc după ce a pierdut și duelul cu Someșul Gilău, scor 1-4.

Supporter 2.0/Victoria Cluj a realizat scorul etapei, 8-0, în fața celor de la Viitorul Gârbău.

Victoria Viișoara a reușit o nouă victorie, scor 2-1, pe terenul celor de la CFR Dej, după un gol marcat în prelungirile partidei.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Mintiu Gherlii, unde Vulturul va primi vizita celor de la Someșul Dej.

TurdaNews va transmite, în direct, partida dintre Arieșul Mihai Viteazu și CSM Câmpia Turzii (sâmbătă, ora 11:00).