75653211 3823731494319404 730924290416836608 o

In ultima partida a ultimei etape din turul Ligii a 4-a, formatia Victoria Viisoara s-a impus in deplasare pe terenul celor de la CFR Dej, cu scorul de 2-1 (1-0), la capatul unui meci pe care l-au dominat de la un capat la altul.

Echipa condusa de antrenorul Gabrel Mocean a reusit sa deschida scorul in prima repriza in minutul 21 prin Lingurar, iar la pauza echipa viisoreana a intrat la vestiare in avantaj.

In partea secunda, gazdele au reusit sa egaleze in minutul 61, la o greseala in apararea celor din Viisoara, dar echipa care a condus ostilitatile in teren a fost tot cea oaspete.

Lovitura de gratie a fost data de atacantul Moldovan Sebastian, care a reusit sa inscrie golul victoriei in minutul 89, dupa care in minutul 90 acelasi jucator a ratat o lovitura de la 11 metri si meciul s-a incheiat cu victoria echipei Victoria Viisoara, care termina primul lor sezon in liga 4 pe pozitia a 9-a in clasament cu 16 puncte acumulate.

Antrenorul Gabi Mocean a inceput partida cu urmatoarea formatie: Fekete - Baciu, Covaci, Mocanu, Tritean, Muresan, Varga.T, Varga.O, Lingurar, Puczi, Moldovan. Au mai intrat: Ciungan si Rus.M.

Saptamana viitoare, in cadrul primei etape a returului, Victoria Viisoara se va deplasa la Cluj-Napoca, unde vor juca cu cei de la Supporter 2.0/Victoria Cluj.

CSM Campia Turzii pierde la Floresti in ultima etapa a turului!

Formatia CSM Campia Turzii a pierdut sambata 30 noiembrie, cor 0-3 (0-1), in deplasare pe terenul echipei de pe locul secund, ACS Floresti.

Partida a fost foarte disputata, ambele echipe avand multe ocazii de gol, dar golurile marcate Danciu, Svichi si Kilin au adus cele trei puncte in curtea celor din Floresti.

Pentru ultima partida oficiala din acest an si care conteaza pentru prima etapa a returului, CSM Campia Turzii are o noua partida grea in deplasare, pe terenul celor de la Ariesul Mihai Viteazu.