fbpx

BANNER vezeteu

Scrie un comentariu

ariesul recea

Săptămâna trecută s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 14, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

Liderul seriei, ACS Comuna Recea a terminat la egalitate, scor 1-1, pe terenul Arieșului Turda. Turdenii au deschis scorul, iar Micaș a stabilit scorul final cu o execuție de generic.

Singurul meci fără gol s-a jucat la Dej, unde Unirea Dej și Unirea 1924 Alba Iulia au terminat la egalitate, scor 0-0.

SCM Zalău a reușit să scape de „lanterna roșie”, după ce s-a impus în partida cu Sănătatea Cluj, scor 2-1.

Viitorul Șelimbăr nu a avut probleme în partida cu Odorheiu Secuiesc, sibienii reușind să se impună, scor 4-0.

Gloria Bistrița a făcut o nouă „victimă” cu nume, după ce a câștigat duelul cu Luceafărul Oradea, scor 1-0.

Avântul Reghin s-a impus în fața celor de la Industria Galda de Jos, scor 2-1. După această înfrângere, Industria a căzut pe ultimul loc al clasamentului.

Metalurgistul Cugir continuă forma extrem de bună din acest final de tur, reușind o nouă victorie, scor 2-0, pe terenul celor de la CFR II Cluj Napoca.

Minaur Baia Mare a urcat pe locul 2 al clasamentului, după victoria de pe terenul Sânmartinului, scor 1-2. Băimărenii se află la două puncte în spatele celor de la Comuna Recea.

Derby-ul etapei viitoare se va juca la Cugir, unde Metalurgistul va primi vizita Arieșului Turda.

Etapa 14   
22.1114:00Unirea Dej - Unirea Alba Iulia0-0
22.1114:00SCM Zalău - Sănătatea Cluj2-1
22.1114:00Viitorul Șelimbăr - AFC Odorheiu Secuiesc4-0
22.1114:00Gloria Bistrița - Luceafărul Oradea1-0
22.1114:00Avântul Reghin - Industria Galda de Jos2-1
22.1114:00CFR II Cluj Napoca - Metalurgistul Cugir0-2
22.1114:00CSC Sânmartin - Minaur Baia Mare1-2
22.1114:00Arieșul Turda - ACS Comuna Recea1-1


Clasament:

1.ACS Comuna Recea1494136-15+2131p
2.Minaur Baia Mare1473418-8+1027p
3.Luceafărul Oradea1482434-21+1326p
4.Metalurgistul Cugir1465318-15+323p
5.Arieșul Turda 1457218-13+522p
6.Viitorul Șelimbăr1477221-18+322p
7.Gloria Bistrița1463514-17-321p
8.Sănătatea Cluj 1454419-17+219p
9.CSC Sânmartin1461727-29-219p
10.Unirea Dej1453615-19-418p
11.Avântul Reghin1437418-19-116p
12.CFR II Cluj Napoca1443721-31-1015p
13.Unirea 1924 Alba Iulia1435618-17+114p
14.SCM Zalău1443720-26-69p
15.AFC Odorheiu Secuiesc141589-24-158p
16.Industria Galda de Jos14221016-33-178p

 

Etapa 15  
  AFC Odorheiu Secuiesc - Gloria Bistrița
  Sănătatea Cluj - Viitorul Șelimbăr
  ACS Comuna Recea - Unirea Dej
  Metalurgistul Cugir - Arieșul Turda
  Minaur Baia Mare - CFR II Cluj Napoca
  Industria Galda de Jos - CSC Sânmartin
  Luceafărul Oradea - Avântul Reghin
  Unirea 1924 Alba Iulia - SCM Zalău

WhatsApp Image 2020 04 18 at 15.32.20

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator