csmct cutriteni

CSM Câmpia Turzii s-a impus astăzi, scor 4-0, în fața celor de la Unirea Tritenii de Jos, într-o partidă ce a contat pentru etapa a XII-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Partida a început cu câteva minute întârziere, jucătorii CSM-ului rămânând la vestiare mai mult timp, ca o formă de protest. De asemenea, aceștia au purtat banderole albe.

Gazdele nu au avut emoții în a câștiga cele trei puncte, reușind să se impună cu 4-0, cu câte două goluri marcate pe repriză. Pintilie, Bituleanu, Gall și Mănăilă fiind jucători care au punctat pe tabelă.

În etapa viitoare, CSM Câmpia Turzii se va deplasa la Florești, în timp ce Unirea Triteni va prim vizita celor de la Someșul Gilău.

CSM CÂMPIA TURZII – UNIREA TRITENII DE JOS 4-0 (2-0)

CSM Câmpia Turzii: Rusu – Tot, Moldovan, Sur, Ludușan, Oroian, Tescar, Bituleanu, Nemeș, Pinitile, Gall. Au mai evoluat: Oltean, Ceclan, Câmpian, Mănăilă și Zadic.