apahida viisoara

Victoria Viișoara a pierdut astăzi, scor 0-1, pe teren propriu, contra celor de la Sporting Apahida, într-o partidă ce a contat pentru etapa a XII-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Prima repriză nu a fost una extrem de spectaculoasă, fazele de poartă fiind puține. O fază controversată s-a petrecut în minutul 34, când în urma unei lovituri libere, mingea l-a lovit în cot pe un fundaș al celor de la Apahida aflat în careu, însă centralul partidei a lăsat jocul să continue.

Repriza a doua a fost mai spectaculoasă, cele două echipe trecând de mai multe ori pe lângă gol. Până la urmă, oaspeții au fost cei care au deschis scorul, Horațiu Brici reușind să marcheze în urma unui corner. Gazdele au protestat vehement la această fază, cerând fault la portar.

Mult mai experimentați, jucătorii Apahidei au reușit să închidă bine jocul, chiar dacă Viișoara a mai avut câteva ocazii la poarta lui Nicoară.

S-a terminat 0-1 și Victoria Viișoara a pierdut primul meci după patru victorii consecutive.

Etapa viitoare, formația antrenată de Gabriel Mocean va evolua pe terenul celor de la CFR Dej.

VICTORIA VIIȘOARA – SPORTING APAHIDA 0-1 (Brici 62`)

Victoria Viișoara: Miheșan (Fekete 74`) – Balint, Covaci, Mocan, Tritean, Galea, Lingurar (Hegheduș 88`), Mureșan (Varga 68`), Varga, Puczi, Moldovan