ariesul mv suporter

Săptămâna trecută s-au desfășurat partidele etapei cu numărul XI, din cadrul ligii a patra, zona Cluj.

Etapa a început vineri seara, când Sporting Apahida s-a impus în fața celor de la Viitorul Gârbău, scor 3-1.

Sâmbătă dimineața, Olimpia Gherla s-a impus în fața celor de la Arieșul Mihai Viteazu, scor 2-1, după un gol marcat în prelungirile partidei.

ACS Florești a pierdut două puncte extrem de importante în lupta cu Someșul Dej. Floreștenii au remizat pe teren propriu, scor 1-1, contra celor de la Vulturul Mintiu Gherlii.

Partida dintre Unirea Tritenii de Jos și Someșul Dej s-a încheiat mult mai repede decât ar fi trebuit. Gazdele au rămas în șase oameni după doar 10 minute, aceștia prezentându-se cu doar șapte jucători la acest joc. Partida va fi omologată cu „0-3” pentru dejeni.

CSM Câmpia Turzii nu s-a prezentat la partida cu Supporter 2.0, staff-ul CSM-ului dorind să tragă un semnal de alarmă asupra situației de la club. Mai multe detalii aici: https://bit.ly/2D1oTp2

Someșul Gilău a acumulat trei puncte importante, reușind să se impună la CFR Dej, scor 6-2.

În ultima partidă a etapei, Victoria Viișoara a reușit o victorie superbă, scor 3-2, pe terenul celor de la Unirea Iclod. Echipa antrenată de Gabriel Mocean este una dintre cele mai în formă echipe din campionat, având patru victorii consecutive.

Marele derby al etapei viitoare se va desfășura la Dej, unde Someșul va primi vizita celor de la ACS Florești.

sursă foto: arhivă TurdaNews