triteni csmct

Unirea Tritenii de Jos a pierdut ieri, scor 0-8, pe terenul celor de la Vulturul Mintiu Gherlii, într-o partidă ce a contat pentru etapa a X-a, din cadrul ligii a patra, zona Cluj.

Gazdele au deschis repede scorul, Pop reușind să marcheze după nouă minute. Până la pauză, „vulturii” au mai marcat o dată, prin Vescan.

Repriza a doua a fost una fără istoric, gazdele reușind să mai marcheze de șase ori.

S-a terminat 8-0 și Unirea Triteni rămâne ultima în clasament. Ultima victorie a Unirii în campionat a fost în etapa a II-a (14 septembrie).

Etapa viitoare, formația din Triteni va primi vizita celor de la Someșul Dej.

VULTURUL MINTIU GHERLII – UNIREA TRITENII DE JOS 8-0 (Pop 9`, Vescan 33`, 49`, Rad 70`, Rus 83`, Farcaș 87`, 90`, 90+1`)

Unirea Tritenii de Jos: Bărbos, Chiorean (Deiac 46`), Ciungan, Gall, Gîscă (Nagy 63`), Moldovan (T. Rafai 52`), Podariu, C.Rafai, Sașa, Șuteu, Voivod (Paleoca 63`)