fbpx

Scrie un comentariu

cfrii ariesul

Vineri s-au desfășurat toate cele opt partide ale etapei cu numărul 12, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

 

A fost etapa derby-urilor județului Cluj, cele patru echipe turdene evoluând între ele.

Pe terenul CMC din Cluj Napoca, Arieșul Turda nu a avut probleme în fața echipei secunde a CFR-ului, reușind să se impună, scor 4-1.

La Dej, Unirea s-a impus în fața Sănătății Cluj, scor 4-2, reușind să urce până pe locul 9 al clasamentului.

Unirea Alba Iulia și Odorheiu Secuiesc au terminat la egalitate, scor 0-0, ajungând la cea de-a cincea partidă încheiată la egalitate.

Ultima clasată, CSM Zalău, a reușit să încurce liderul, Luceafărul Oradea. Partida s-a încheiat 3-3 și Zalăul a acumulat trei puncte în clasament.

De pasul greșit al orădenilor a profitat Comuna Recea, care a câștigat duelul cu CSC Sânmartin, chiar în Bihor. S-a terminat 3-1 pentru Comuna Recea și maramureșenii au revenit pe primul loc.

Minaur Baia Mare se menține pe locul 3, după victoria de pe terenul Bistriței, 1-0.

După un început ezitant de sezon, Metalurgistul Cugir a ajuns una dintre cele mai în formă echipe din serie, reușind o nouă victorie, 2-1, pe terenul celor de la Avântul Reghin.

„Campioana” rezultatelor de egalitate, Viitorul Șelimbăr, a remizat încă o dată, scor 2-2, contra celor de la Industria Galda de Jos.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Cugir, unde Metalurgistul va primi vizita celor de la CSC Sânmartin. Arieșul va evolua pe teren propriu, contra Unirii Dej.

Etapa 12      
08.11 14:00 Unirea Dej - Sănătatea Cluj 4-2
08.11 14:00 Unirea 1924 Alba Iulia - AFC Odorheiu Secuiesc 0-0
08.11 14:00 CFR II Cluj Napoca - Arieșul Turda 1-4
08.11 14:00 SCM Zalău - Luceafărul Oradea 3-3
08.11 14:00 Gloria Bistrița - Minaur Baia Mare 0-1
08.11 14:00 Avântul Reghin - Metalurgistul Cugir 1-2
08.11 14:00 CSC Sânmartin - ACS Comuna Recea 1-3
08.11 14:00 Viitorul Șelimbăr - Industria Galda de Jos 2-2

Clasament:

1. ACS Comuna Recea 12 8 3 1 29-13 +16 27p
2. Luceafărul Oradea 12 8 2 2 34-19 +15 26p
3. Minaur Baia Mare 12 6 2 4 16-7 +9 23p
4. Arieșul Turda  12 5 5 2 16-11 +5 20p
5. CSC Sânmartin 12 6 1 5 26-25 +1 19p
6. Metalurgistul Cugir 12 4 5 3 14-15 -1 17p
7. Sănătatea Cluj  12 4 4 4 14-14 0 16p
8. Viitorul Șelimbăr 12 3 7 2 16-18 -2 16p
9. Unirea Dej 12 5 1 6 14-18 -4 16p
10. CFR II Cluj Napoca 12 4 3 5 20-23 -3 15p
11. Gloria Bistrița 12 4 3 5 12-17 -5 15p
12. Unirea 1924 Alba Iulia 12 3 4 5 17-13 +4 13p
13. Avântul Reghin 12 2 6 4 16-18 -2 12p
14. AFC Odorheiu Secuiesc 12 1 5 6 9-19 -10 8p
15. Industria Galda de Jos 12 2 2 8 15-30 -15 8p
16. SCM Zalău 12 2 3 7 17-25 -8 3p

 

Etapa 13    
15.11 14:00 Arieșul Turda - Unirea Dej
15.11 14:00 AFC Odorheiu Secuiesc - SCM Zalău
15.11 14:00 Sănătatea Cluj - Unirea 1024 Alba Iulia
16.11 14:00 ACS Comuna Recea - CFR II Cluj Napoca
16.11 14:00 Metalurgistul Cugir - CSC Sânmartin
16.11 14:00 Minaur Baia Mare - Avântul Reghin
16.11 14:00 Industria Galda de Jos - Gloria Bistrița
16.11 14:00 Luceafărul Oradea - Viitorul Șelimbăr

viamso feb2019

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Renunță
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator