fbpx

Icon Scrie un comentariu

etapa 11

Săptămâna trecută s-au desfășurat cele opt partide ale etapei cu numărul 11, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

 

Arieșul Turda s-a impus în fața celor de la CSC Sânmartin, scor 2-1, după o „dublă” reușită de Florin Dan, în repriza secundă.

Echipa secundă a CFR-ului s-a impus în fața celor de la Unirea Dej, scor 2-1, clujenii reușind să acumuleze 15 puncte.

Liderul clasamentului, Luceafărul Oradea s-a impus în fața celor de la Unirea 1924 Alba Iulia, scor 3-2, la capătul unui meci extrem de spectaculos.

Principala urmăritoare a bihorenilor, ACS Comuna Recea, s-a impus, pe teren propriu, scor 4-2, în fața celor de la Avântul Reghin.

Metalurgistul Cugir este în creștere de formă, cugirenii reușind să se impună în fața celor de la Gloria Bistrița, scor 3-2. Metalurgistul a ajuns la cinci meciuri fără înfrângere.

Sănătatea Cluj a trecut rapid peste eliminarea din Cupă, reușind să câștige pe terenul Odorheiului, scor 0-2.

În derby-ul ultimelor două clasate, Industria Galda de Jos s-a impus în fața celor de la SCM Zalău, scor 5-2, Alecu Cioară reușind un hattrick.

Minaur Baia Mare s-a impus categoric în fața celor de la Viitorul Șelimbăr, scor 5-0. După acest rezultat, băimărenii au urcat pe locul 3, la cinci puncte în spatele celor de la Luceafărul Oradea.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura în Bihor, unde CSC Sânmartin va primi vizita celor de la ACS Comuna Recea. Arieșul Turda se va deplasa la Cluj, pentru meciul cu CFR II Cluj Napoca.

Etapa 11   
01.1114:00Arieșul Turda - CSC Sânmartin2-1
01.1114:00CFR II Cluj Napoca - Unirea Dej2-1
02.1114:00ACS Comuna Recea - Avântul Reghin4-2
02.1114:00Metalurgistul Cugir - Gloria Bistrița3-2
02.1114:00Minaur Baia Mare - Viitorul Șelimbăr5-0
02.1114:00Industria Galda de Jos - SCM Zalău5-2
02.1114:00Luceafărul Oradea - Unirea 1924 Alba Iulia3-2
02.1114:00AFC Odorheiu Secuiesc - Sănătatea Cluj0-2

Clasament:

1.Luceafărul Oradea1181231-16+1525p
2.ACS Comuna Recea1173126-12+1424p
3.Minaur Baia Mare1152415-7+820p
4.CSC Sânmartin1161425-22+319p
5.Arieșul Turda 1145212-10+217p
6.Sănătatea Cluj 1144312-10+216p
7.CFR II Cluj Napoca1143419-19015p
8.Viitorul Șelimbăr1136214-16-215p
9.Gloria Bistrița1143412-16-415p
10.Metalurgistul Cugir1135312-14-214p
11.Unirea Dej1141610-16-613p
12.Unirea 1924 Alba Iulia1133517-13+412p
13.Avântul Reghin1126315-16-112p
14.AFC Odorheiu Secuiesc111469-19-107p
15.Industria Galda de Jos1121813-28-157p
16.SCM Zalău1122714-22-82p

 

Etapa 12  
  Unirea Dej - Sănătatea Cluj
  Unirea 1924 Alba Iulia - AFC Odorheiu Secuiesc
  CFR II Cluj Napoca - Arieșul Turda
  SCM Zalău - Luceafărul Oradea
  Gloria Bistrița - Minaur Baia Mare
  Avântul Reghin - Metalurgistul Cugir
  CSC Sânmartin - ACS Comuna Recea
  Viitorul Șelimbăr - Industria Galda de Jos

WhatsApp Image 2020 04 18 at 15.32.20

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Jcm Avatar
Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator