diego banner mai2019

viisoara garbau

Victoria Viișoara a dispus azi cu 5-0 de Viitorul Gârbău și a egalat la puncte pe CSM Câmpia Turzii, cu care împarte locurile 9-10 în clasamentul Ligii a 4-a de fotbal din județul Cluj, ambele având câte 7 puncte, fiind departajate de golaveraj.

Gazdele au jucat foarte bine, reușind să deschisă scorul destul de repede, respectiv în minutul 6 prin Varga, majorându-l apoi în minutul 9, prin Puczi. Până la pauză a mai marcat Sebastian Moldovan, în minutul 20, jucător care în repriza a doua a mai înscris de 2 ori (70, 90), fostul jucător al CSM Câmpia Turzii reușind primul său hattrick la echipa din Viișoara.

Jucătorii echipei gazdă au dedicat victorie antrenorului Gabriel Mocean, care și-a aniversat ziua de naștere.

Victoria Viișora: Fekete - Baciu, Mocan, Covaci, Tritean, Balint, Lingurar, Mureșan, Varga, Puczi, Moldovan. Au mai jucat: Ogrean, Ciungan T., Rus Gabriel (debutant), Miheșan, Rus M.

Antrenor: Gabriel Mocean.

Etapa viitoare, Victoria Viișoara se va deplasa la Olimpia Gherla, echipă aflată pe locul 7, cu 15 puncte.