diego banner mai2019

csm iclod

Victorie lejera obtinuta de CSM Campia Turzii, in faza "optimilor" de finala ale Cupei Romaniei-faza judeteana la fotbal, editia 2019-2020, dupa cea trecut cu scorul de 4-0 (2-0) de Recolta Frata.

Partida s-a disputat pe terenul din cadrul Bazei Sportive din comuna Frata si a fost una la discretia echipei CSM-ului, care a reusit sa inscrie cate doua goluri in fiecare repriza. Pentru formatia CSM-ului au inscris  in aceasta partida cate o "dubla": Bituleanu, in minutele 24 si 76, in timp ce Oltean a inscris in minutele 33 si 49.

Un lucru ciudat s-a petrecut in minutul 67, la scorul de 3-0 pentru echipa din Campia Turzii, atunci cand portarul Rusu de la CSM a luat cartonas rosu si a fost eliminat, iar in locul lui a intrat in poarta directorul sportiv al CSM-ului, Paul Pintilie, care a reusit sa pastreze poarta neatinsa pana la finalul meciului.

Antrenorul Andrei Pintilie a inceput meciul cu urmatoarea echipa: Rusu - Moldovan, Sur, Ozvada, Gall, Ludusan, Nemes ('54, Manaila), Bituleanu, Tescar ('64, Pintilie.P), Oltean, Pintilie.A.

Pentru CSM Campia Turziii urmeaza o partida dificila in campionat, in deplasare cu Sporting Apahida, aceasta urmand a se juca vineri 1 noiembrie, in nocturna, de la orele 19.00, pe terenul Bazei Sportive din Someseni.