fbpx

BANNER vezeteu

Scrie un comentariu

edu elite 10iulie

ariesul reghin

Săptămâna trecută s-au desfășurat partidele etapei cu numărul X, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

 

Primele cinci partide s-au desfășurat vineri. Unirea Dej a reușit să se impună în fața celor de la AFC Odorheiu Secuiesc, scor 1-0.

Sănătatea Cluj a obținut un punct din partida cu liderul clasamentului, Luceafărul Oradea, scor 2-2.

Avântul Reghin și Arieșul Turda a terminat la egalitate, scor 1-1, într-o partidă în care turdenii au ratat un penalty în debutul meciului și au reușit să egaleze pe final de meci.

Viitorul Șelimbăr și-a confirmat renumele de „echipa egalurilor”, remizând și în partida cu Metalurgistul Cugir, scor 2-2. Viitorul are șase rezultate de egalitate, la fel ca și Avântul Reghin.

CSC Sânmartin s-a impus în partida cu CFR II Cluj Napoca, scor 2-0 și s-a mai apropiat de primele clasate.

Sâmbătă, Unirea 1924 Alba Iulia a câștigat derby-ul local cu Industria Galda de Jos, scor 2-0.

SCM Zalău a pierdut pe teren propriu, scor 1-0, contra celor de la Minaur Baia Mare, băimărenii apropiindu-se la cinci puncte de primul loc.

Comuna Recea nu a putut profita de pasul greșit al celor de la Luceafărul, Gloria reușind să câștige pe teren propriu, scor 1-0.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Baia Mare, unde Minaur va primi vizita celor de la Viitorul Șelimbăr. Arieșul Turda va primi vizita celor de la CSC Sânmartin.

Începând cu etapa a XI-a, partidele vor începe la ora 14:00.

Etapa 10   
25.1015:00Unirea Dej - AFC Odorheiu Secuiesc1-0
25.1015:00Sănătatea Cluj Napoca - Luceafărul Oradea2-2
25.1015:00Avântul Reghin - Arieșul Turda1-1
25.1015:00Viitorul Șelimbăr - Metalurgistul Cugir2-2
25.1015:00CSC Sănmartin - CFR II Cluj Napoca2-0
26.1015:00Unirea 1924 Alba Iulia - Industria Galda de Jos2-0
26.1015:00SCM Zalău - Minaur Baia Mare0-1
26.1015:00Gloria Bistrița - ACS Comuna Recea1-0

Clasament:

1.Luceafărul Oradea1071228-14+1422p
2.ACS Comuna Recea1063122-10+1221p
3.CSC Sânmartin1061324-20+419p
4.Minaur Baia Mare1052310-7+317p
5.Viitorul Șelimbăr1036114-11+315p
6.Gloria Bistrița1043310-13-315p
7.Arieșul Turda 1035210-9+114p
8.Sănătatea Cluj 1034310-10013p
9.Unirea Dej104159-14-513p
10.Unirea 1924 Alba Iulia1033415-10+512p
11.Avântul Reghin1026213-12+112p
12.CFR II Cluj Napoca1033417-18-112p
13.Metalurgistul Cugir102539-12-311p
14.AFC Odorheiu Secuiesc101459-17-87p
15.Industria Galda de Jos101188-26-184p
16.SCM Zalău1022612-17-52p

 

Etapa 11  
01.1114:00Arieșul Turda - CSC Sânmartin
01.1114:00CFR II Cluj Napoca - Unirea Dej
02.1114:00ACS Comuna Recea - Avântul Reghin
02.1114:00Metalurgistul Cugir - Gloria Bistrița
02.1114:00Minaur Baia Mare - Viitorul Șelimbăr
02.1114:00Industria Galda de Jos - SCM Zalău
02.1114:00Luceafărul Oradea - Unirea 1924 Alba Iulia
02.1114:00AFC Odorheiu Secuiesc - Sănătatea Cluj

WhatsApp Image 2020 04 18 at 15.32.20

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator