fbpx

diego banner mai2019

Scrie un comentariu

ariesul reghin

Săptămâna trecută s-au desfășurat partidele etapei cu numărul X, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

 

Primele cinci partide s-au desfășurat vineri. Unirea Dej a reușit să se impună în fața celor de la AFC Odorheiu Secuiesc, scor 1-0.

Sănătatea Cluj a obținut un punct din partida cu liderul clasamentului, Luceafărul Oradea, scor 2-2.

Avântul Reghin și Arieșul Turda a terminat la egalitate, scor 1-1, într-o partidă în care turdenii au ratat un penalty în debutul meciului și au reușit să egaleze pe final de meci.

Viitorul Șelimbăr și-a confirmat renumele de „echipa egalurilor”, remizând și în partida cu Metalurgistul Cugir, scor 2-2. Viitorul are șase rezultate de egalitate, la fel ca și Avântul Reghin.

CSC Sânmartin s-a impus în partida cu CFR II Cluj Napoca, scor 2-0 și s-a mai apropiat de primele clasate.

Sâmbătă, Unirea 1924 Alba Iulia a câștigat derby-ul local cu Industria Galda de Jos, scor 2-0.

SCM Zalău a pierdut pe teren propriu, scor 1-0, contra celor de la Minaur Baia Mare, băimărenii apropiindu-se la cinci puncte de primul loc.

Comuna Recea nu a putut profita de pasul greșit al celor de la Luceafărul, Gloria reușind să câștige pe teren propriu, scor 1-0.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Baia Mare, unde Minaur va primi vizita celor de la Viitorul Șelimbăr. Arieșul Turda va primi vizita celor de la CSC Sânmartin.

Începând cu etapa a XI-a, partidele vor începe la ora 14:00.

Etapa 10      
25.10 15:00 Unirea Dej - AFC Odorheiu Secuiesc 1-0
25.10 15:00 Sănătatea Cluj Napoca - Luceafărul Oradea 2-2
25.10 15:00 Avântul Reghin - Arieșul Turda 1-1
25.10 15:00 Viitorul Șelimbăr - Metalurgistul Cugir 2-2
25.10 15:00 CSC Sănmartin - CFR II Cluj Napoca 2-0
26.10 15:00 Unirea 1924 Alba Iulia - Industria Galda de Jos 2-0
26.10 15:00 SCM Zalău - Minaur Baia Mare 0-1
26.10 15:00 Gloria Bistrița - ACS Comuna Recea 1-0

Clasament:

1. Luceafărul Oradea 10 7 1 2 28-14 +14 22p
2. ACS Comuna Recea 10 6 3 1 22-10 +12 21p
3. CSC Sânmartin 10 6 1 3 24-20 +4 19p
4. Minaur Baia Mare 10 5 2 3 10-7 +3 17p
5. Viitorul Șelimbăr 10 3 6 1 14-11 +3 15p
6. Gloria Bistrița 10 4 3 3 10-13 -3 15p
7. Arieșul Turda  10 3 5 2 10-9 +1 14p
8. Sănătatea Cluj  10 3 4 3 10-10 0 13p
9. Unirea Dej 10 4 1 5 9-14 -5 13p
10. Unirea 1924 Alba Iulia 10 3 3 4 15-10 +5 12p
11. Avântul Reghin 10 2 6 2 13-12 +1 12p
12. CFR II Cluj Napoca 10 3 3 4 17-18 -1 12p
13. Metalurgistul Cugir 10 2 5 3 9-12 -3 11p
14. AFC Odorheiu Secuiesc 10 1 4 5 9-17 -8 7p
15. Industria Galda de Jos 10 1 1 8 8-26 -18 4p
16. SCM Zalău 10 2 2 6 12-17 -5 2p

 

Etapa 11    
01.11 14:00 Arieșul Turda - CSC Sânmartin
01.11 14:00 CFR II Cluj Napoca - Unirea Dej
02.11 14:00 ACS Comuna Recea - Avântul Reghin
02.11 14:00 Metalurgistul Cugir - Gloria Bistrița
02.11 14:00 Minaur Baia Mare - Viitorul Șelimbăr
02.11 14:00 Industria Galda de Jos - SCM Zalău
02.11 14:00 Luceafărul Oradea - Unirea 1924 Alba Iulia
02.11 14:00 AFC Odorheiu Secuiesc - Sănătatea Cluj

viamso feb2019

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Renunță
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator