BANNER vezeteu

edu elite 10iulie

chimia turda

Chimia Turda s-a impus în această dimineață, scor 3-1, în fața celor de la Minerul Iara, într-o partidă ce a contat pentru etapa a IX-a, din cadrul ligii a cincea de fotbal, zona Câmpia Turzii.

Oaspeții au avut prima mare ocazie de gol, însă șutul lui Pălăcean a lovit bara. Chimia a replicat rapid și Răzvan Moldovan a reușit să deschidă scorul, după ce a scăpat singur cu Lorincz.

Până aproape de pauză, meciul a fost unul liniștit, fără mari ocazii la cele două porți.

În ultimul minut al primei reprize, gazdele au executat în adâncime o lovitură liberă de la mijlocul terenului, iar Jișa a scăpat singur cu Lorincz, reușind să dubleze avantajul Chimiei.

În partea a doua, oaspeții au început să preseze, iar Pălăcean a reușit să reducă din diferență.

Chimia a replicat rapid, Răzvan Moldovan a executat un corner de pe stânga, iar Kopandi a reușit să marcheze pentru 3-1.

S-a terminat 3-1 și Chimia Turda rămâne cu parcurs perfect în această ediție a ligii a cincea, zona Câmpia Turzii.

CHIMIA TURDA – MINERUL IARA 3-1 (Moldovan 12`, Jișa 45`, Kopandi 73` / Pălăcean 63`)

Chimia Turda: Toporăscu – Ciocan, C.Imbuzan, Popa (Ciurtin 71`), Papalan (Balcău 82`), Kopandi (Marcovici 87`), Jișa, O.Moldovan (Turcu 46`), Varga, Goia, R.Moldovan (Blănariu 85`)

Minerul Iara: Lorincz – Boca (Tehei 73`), Drăgan, Crișan, Luca (Mârzan 46`), Griober, Miclăuș, Pălăcean, Chezan, Bica, Rus

27.1011:00Viitorul Transilvania - Spicul Luna 1-0
27.1011:00Uniți sub Tricolor Cornești - Șoimii Câmpia Turzii1-5
27.1011:00Flacăra Grindeni - Progresul Boian 1-1
27.1011:00Chimia Turda - Minerul Iara3-1
27.1011:00Progresul Călărași Gară - AS Urca6-2
  Steaua Roșie Bolduț - Unirea II Tritenii de Jos

1.Minerul Iara870132-7+2521p