diego banner mai2019

chimia turda

Chimia Turda s-a impus în această dimineață, scor 3-1, în fața celor de la Minerul Iara, într-o partidă ce a contat pentru etapa a IX-a, din cadrul ligii a cincea de fotbal, zona Câmpia Turzii.

Oaspeții au avut prima mare ocazie de gol, însă șutul lui Pălăcean a lovit bara. Chimia a replicat rapid și Răzvan Moldovan a reușit să deschidă scorul, după ce a scăpat singur cu Lorincz.

Până aproape de pauză, meciul a fost unul liniștit, fără mari ocazii la cele două porți.

În ultimul minut al primei reprize, gazdele au executat în adâncime o lovitură liberă de la mijlocul terenului, iar Jișa a scăpat singur cu Lorincz, reușind să dubleze avantajul Chimiei.

În partea a doua, oaspeții au început să preseze, iar Pălăcean a reușit să reducă din diferență.

Chimia a replicat rapid, Răzvan Moldovan a executat un corner de pe stânga, iar Kopandi a reușit să marcheze pentru 3-1.

S-a terminat 3-1 și Chimia Turda rămâne cu parcurs perfect în această ediție a ligii a cincea, zona Câmpia Turzii.

CHIMIA TURDA – MINERUL IARA 3-1 (Moldovan 12`, Jișa 45`, Kopandi 73` / Pălăcean 63`)

Chimia Turda: Toporăscu – Ciocan, C.Imbuzan, Popa (Ciurtin 71`), Papalan (Balcău 82`), Kopandi (Marcovici 87`), Jișa, O.Moldovan (Turcu 46`), Varga, Goia, R.Moldovan (Blănariu 85`)

Minerul Iara: Lorincz – Boca (Tehei 73`), Drăgan, Crișan, Luca (Mârzan 46`), Griober, Miclăuș, Pălăcean, Chezan, Bica, Rus

27.10 11:00 Viitorul Transilvania - Spicul Luna  1-0
27.10 11:00 Uniți sub Tricolor Cornești - Șoimii Câmpia Turzii 1-5
27.10 11:00 Flacăra Grindeni - Progresul Boian  1-1
27.10 11:00 Chimia Turda - Minerul Iara 3-1
27.10 11:00 Progresul Călărași Gară - AS Urca 6-2
    Steaua Roșie Bolduț - Unirea II Tritenii de Jos

1. Minerul Iara 8 7 0 1 32-7 +25 21p
2. Chimia Turda 7 7 0 0 31-8 +23 21p
3. Progresul Boian 8 6 1 1 29-10 +19 19p
4. Spicul Luna 8 5 0 3 21-13 +8 15p
5. Șoimii Câmpia Turzii 8 5 0 3 20-14 +6 15p
6. Flacăra Grindeni 7 4 2 1 25-12 +13 14p
7. Progresul Călărași Gară 8 3 2 3 14-14 0 11p
8. AFC Viitorul Transilvania 8 3 0 5 26-25 +1 9p
9. Șoimii Pădureni 8 2 1 5 15-16 -1 7p