diego banner mai2019

csm ct explorari

In aceasta seara, voleibalistii de la CSM Campia Turzii au reusit sa obtina primul punct din aceasta editie de campionat, dupa ce au pierdut nemeritat cu scorul de 2-3 (25-20; 17-25; 29-27; 22-25; 8-15) in fata celor de la Stiinta Explorari Baia Mare. Partida se anunta echilibrata de la startul ei, iar minunatii sustinatori locali nu au avut ce regreta dupa ce au urmarit meciul acesta.

Incurajata de suporteri, formatia CSM-ului a castigat primul set, dar inexplicabil l-au pierdut pe cel secund. A urmat setul trei, unul "nebun", cu rasturnari de situatie, dar in final a fost castigat de CSM. Setul decisiv a fost urmatorul set, in care ambele echipe au dat tot ce au putut in teren, dar cu mai multa atentie baimareni si l-au adjudecat si au trimis partida in setul decisiv.

Din pacate, formatia gazda a cazut se pare fizic in setul final, iar banca oaspetilor a facut diferenta, cu mai multe optiuni fata de cea a gazdelor, echipa oaspete s-a impus si a castigat meciul.

Cu toate acestea publicul a plecat multumit de la sala deoarece a vazut o echipa a CSM-ului care s-a luptat pentru orice minge, iar lucrul acesta a fost apreciat de catre acestia.

Etapa viitoare, CSM are o partida extrem de dificila la Galati, acolo unde se vor bate cu "campionii" Romaniei in ultima editie  de campionat, partida urmand a se juca sambata 2 noiembrie 2019.

CSM Campia Turzii  -  Stiinta Explorari Baia Mare   2-3 (25-20; 17-25; 29-27; 22-25; 8-15)

CSM Campia Turzii: Giachetta, Moisa, Vitelaru, Ciortea (cpt), Tarta, Remes, Ghimes-libero.

Au mai jucat: Kis, Badiceanu, Hasmasan,

Rezerve neutilizate: Silvasan-Pasca, Camui.

Stiinta Explorari Baia Mare: Csanad, Callaway, Tutea, Iftime, Aldea, Raileanu (cpt), Crisan-libero.

Au mai intrat: Butnaru, Dragomir.A, Dragomir.S.

Antrenori: Marius Botea si Sorin Pop.