diego banner mai2019

csm iclod

Fotbalistii de la CSM Campia Turzii au inceput cum nu se poate mai bine partida jucata astazi pe Stadionul Municipal "Mihai Adam" din Campia Turzii, contra celor de la Unirea Iclod, cu un gol repede marcat de Alin Tot, in minutul 3, dupa ce acesta a trimis mingea din careul mic in poarta goala.

Dupa incrierea golului, ambele formatii au incercat sa isi creeze actiuni favorabile, dar jocul s-a derulat mai mult la mijlocul terenului fara ca una din ele sa fie mai decisiva.

Din pacate, in urma unei respingeri gresite,in minutul 23, Unirea Iclod restabileste egalitatea pe tabela de marcaj dupa ce mingea ajunge cu mult noroc la Simboan, care trimite din cadere cu un sut violent balonul sub bara transversala portii aparate de Rusu.

Pana la pauza nu s-a mai intamplat nimic notabil si la cabine sa intrat la pauza la egalitate 1-1, scor ce nu a multumit nici una din echipe.

Intoarsa de la vestiare, echipa oaspete pune stapanire pe joc, in timp ce formatia CSM-ului a adoptat o tactica in care s-a multumit sa astepte si sa plece pe contraatac. Cand nimeni nu se astepta, apararea CSM-ului gafeaza inca odata si la o faza care nu anunta nimic, Cupsa este faultat in careu iar arbitrul a aratat puctul cu var de la 11 metri. Dupa lungi parlamentari, intre jucatorii CSM-ului si central, executa Vasile Pop si acesta isi aduce pentru prima data echipa in avantaj.

In minutul 69, o noua greseala in apararea CSM-ului face ca Garda sa inscrie golul trei, care de altfel le-a adus victoria celor de la Unirea, dupa ce acesta pleaca pe un contraatac si trece de fundasii centrali ai echipei din Campia Turzii si inscrie pe langa portar.

Totusi sperantele se reaprind in minutul 88, in  tabara gazdelor, dupa ce Duma a reusit sa inscrie cu un sut plasat din afara careului mare, mingea trecand agonizant printr-o padure de picioare dupa care a intrat in poarta spre stupefactia oaspetilor.

Cele patru minute de prelungire aratate de centralul Intalnirii nu au fost de ajuns ca sa se mai intample ceva si astfel meciul s-a incheiat cu victoria formatiei din Iclod.

Etapa viitoare, CSM Campia Turzii va juca vineri 1 noiembrie de la orele 19.00, pe terenul de fotbal din cadrul Bazei Sportive din Someseni/Cluj-Napoca, cu Sporting Apahida.

CSM Campia Turzii  -  Unirea Iclod  2-3( 1-1)

Marcatori: Alin Tot '3, Duma '88 pt.CSM, respectiv Simboan '23, Pop.V '57 -lov.11 metri, Garda '69 pt.Unirea.

CSM Campia Turzii: Rusu - Ludusan ('72,Moldvan.E), Sur, Tot, Moldovan.M, Pintilie.A, Bituleanu, Tescar, Oroian (cpt), Nemes ('68,Oltean), Duma.

Rezerve neutilizate: Draghici, Manaila, Pozmosan, Vescan, Pintilie.P.

Antrenor principal: Andrei Pintilie

Unirea Iclod: Szekely ('90+4,Prunean) - Gorba, Dirjan.I ('72, Harangus), Pop.V, Roman ('90+1, Cravet), Garda, Savan, Pop.P, Dirjan.V, Cupsa ('64,Coroian), Simboan.