diego banner mai2019

ariesul mv suporter

Arieșul Mihai Viteazu a pierdut astăzi, scor 0-3, pe teren propriu, contra celor de la Supporter 2.0, într-o partidă ce a contat pentru etapa a VIII-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Oaspeții au deschis rapid scorul, Cucuruzan reușind un gol de generic, cu un șut de la 25 de metri. „Suporterii” au continuat să preseze și Hîmpea a reușit să marcheze cu o reluare spectaculoasă din interiorul careului.

În partea a doua, oaspeții au mai „redus motoarele” și le-au permis celor de la Mihai Viteazu să se mai apropie de poarta lui Tiuț. Crișan a lovit bara în partea secundă, pentru ca Sîntejudean să închidă tabela în minutul 79.

S-a terminat 0-3 și Supporter 2.0 continuă lupta la promovare cu cei de la Someșul Dej.

La finalul partidei, antrenorul celor de la Arieșul Mihai Viteazu, Artur Podar, ne-a declarat: „Am întâlnit o echipă foarte bună, care are ca obiectiv promovarea, iar calitatea individuală și-a pus amprenta asupra jocului. Ei au rezolvat jocul încă din prima repriză, au avut două semi-ocazii, iar primul gol a fost cu o execuție de generic TV, iar acel moment și-a pus amprenta asupra evoluției noastre. Din punctul meu de vedere, locul 3 este un obiectiv realizabil.”

Pentru formația din Mihai Viteazu urmează partida din deplasare, contra celor de la Unirea Tritenii de Jos.

ARIEȘUL MIHAI VITEAZU – SUPPROTER 2.0 CLUJ NAPOCA 0-3 (Cucuruzan 4`, Hîmpea 36`, Sîntejudean 79`)

Arieșul Mihai Viteazu: Barta – Mercean, Buglea, German, Moldovan, Crișan (Botaș 90`), Hidișan (Pîrțilă 69`), Kiesz, Cîțcăuan (Popa 87), Mărie (Silaghi 71`), Zbîncă (Mariș 46`).