fbpx

BANNER vezeteu

Scrie un comentariu

edu elite 10iulie

etapa7 4

Săptămâna trecută s-au desfășurat partidele etapei cu numărul VII, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

 

Etapa a debutat vineri seara, când Sporting Apahida a pus capăt seriei de victorii consecutive ale celor de la Vulturul Mintiu Gherlii. Sporting s-a impus, scor 3-1, Vulturul având până la meciul cu apahidenii cinci victorii la rând.

Sâmbătă dimineața, Olimpia Gherla s-a impus în fața Unirii Triteni, scor 4-0. Unirea rămâne cu o singură victorie în cele șapte etape de până acum.

Victoria Viișoara a reușit să câștige primul punct din acest sezon, după ce a terminat la egalitate partida cu CSM Câmpia Turzii, scor 1-1, deși gazdele au evoluat mai mult de o repriză cu un om mai puțin.

O altă echipă care a acumulat primele puncte în clasament a fost Someșul Gilău, care s-a impus la Gârbău, scor 2-8.

Duminică, în derby-ul etapei, ACS Florești a reușit să se impună pe terenul celor de la Supporter 2.0, scor 2-1. „Suporterii” pierd primele puncte în acest sezon și rămân pe locul doi.

Someșul Dej s-a impus la Iclod, scor 3-1 și rămâne singura echipă cu maximum de puncte în clasament.

Arieșul Mihai Viteazu a continuat forma excelentă și la Dej, unde s-a impus în fața celor de la CFR, scor 5-0.

Derby-ul etapei viitoare va avea loc la Mihai Viteazu, unde Arieșul va primi vizita celor de la Supporter 2.0 (sâmbătă, ora 11:00).

Etapa 7   
18.1019:00Sporting Apahida - Vulturul Mintiu Gherlii3-1
19.1011:00Olimpia Gherla - Unirea Tritenii de Jos4-0
19.1011:00Victoria Viișoara - CSM Câmpia Turzii1-1
19.1011:00Viitorul Gârbău - Someșul Gilău2-8
20.1015:00Supporter 2.0 - ACS Florești1-2
20.1015:00CFR Dej - Arieșul Mihai Viteazu0-5
20.1015:00Unirea Iclod - Someșul Dej1-3

Clasament:

1.Someșul Dej770029-3+2621p
2.Supporter 2.0/Victoria Cluj760130-7+2318p
3.Arieșul Mihai Viteazu760127-4+2318p
4.ACS Florești760116-6+1018p
5.Vulturul Mintiu Gherlii750217-11+615p
6.Unirea Iclod740312-8+412p
7.Sporting Apahida740314-14+312p
8.Olimpia Gherla740313-11+212p
9.CSM Câmpia Turzii72147-10-37p
10.Someșul Gilău 71069-17-83p
11.CFR Dej71064-21-173p
12.Unirea Tritenii de Jos710610-31-213p
13.Viitorul Gârbău710610-38-283p
14.Victoria Viișoara70164-21-171p

 

Etapa 8*  
26.1011:00ACS Florești - Unirea Tritenii de Jos
26.1011:00Arieșul Mihai Viteazu - Supporter 2.0
26.1011:00CSM Câmpia Turzii - Unirea Iclod
26.1011:00Someșul Gilău - Victoria Viișoara
26.1011:00Viitorul Gârbău - Olimpia Gherla
27.1015:00Vulturul Mintiu Gherlii - CFR Dej
27.1015:00Someșul Dej - Sporting Apahida

*datele și orele de disputare mai pot suferi unele modificări;

WhatsApp Image 2020 04 18 at 15.32.20

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator