fbpx

diego banner mai2019

Scrie un comentariu

etapa7 4

Săptămâna trecută s-au desfășurat partidele etapei cu numărul VII, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

 

Etapa a debutat vineri seara, când Sporting Apahida a pus capăt seriei de victorii consecutive ale celor de la Vulturul Mintiu Gherlii. Sporting s-a impus, scor 3-1, Vulturul având până la meciul cu apahidenii cinci victorii la rând.

Sâmbătă dimineața, Olimpia Gherla s-a impus în fața Unirii Triteni, scor 4-0. Unirea rămâne cu o singură victorie în cele șapte etape de până acum.

Victoria Viișoara a reușit să câștige primul punct din acest sezon, după ce a terminat la egalitate partida cu CSM Câmpia Turzii, scor 1-1, deși gazdele au evoluat mai mult de o repriză cu un om mai puțin.

O altă echipă care a acumulat primele puncte în clasament a fost Someșul Gilău, care s-a impus la Gârbău, scor 2-8.

Duminică, în derby-ul etapei, ACS Florești a reușit să se impună pe terenul celor de la Supporter 2.0, scor 2-1. „Suporterii” pierd primele puncte în acest sezon și rămân pe locul doi.

Someșul Dej s-a impus la Iclod, scor 3-1 și rămâne singura echipă cu maximum de puncte în clasament.

Arieșul Mihai Viteazu a continuat forma excelentă și la Dej, unde s-a impus în fața celor de la CFR, scor 5-0.

Derby-ul etapei viitoare va avea loc la Mihai Viteazu, unde Arieșul va primi vizita celor de la Supporter 2.0 (sâmbătă, ora 11:00).

Etapa 7      
18.10 19:00 Sporting Apahida - Vulturul Mintiu Gherlii 3-1
19.10 11:00 Olimpia Gherla - Unirea Tritenii de Jos 4-0
19.10 11:00 Victoria Viișoara - CSM Câmpia Turzii 1-1
19.10 11:00 Viitorul Gârbău - Someșul Gilău 2-8
20.10 15:00 Supporter 2.0 - ACS Florești 1-2
20.10 15:00 CFR Dej - Arieșul Mihai Viteazu 0-5
20.10 15:00 Unirea Iclod - Someșul Dej 1-3

Clasament:

1. Someșul Dej 7 7 0 0 29-3 +26 21p
2. Supporter 2.0/Victoria Cluj 7 6 0 1 30-7 +23 18p
3. Arieșul Mihai Viteazu 7 6 0 1 27-4 +23 18p
4. ACS Florești 7 6 0 1 16-6 +10 18p
5. Vulturul Mintiu Gherlii 7 5 0 2 17-11 +6 15p
6. Unirea Iclod 7 4 0 3 12-8 +4 12p
7. Sporting Apahida 7 4 0 3 14-14 +3 12p
8. Olimpia Gherla 7 4 0 3 13-11 +2 12p
9. CSM Câmpia Turzii 7 2 1 4 7-10 -3 7p
10. Someșul Gilău  7 1 0 6 9-17 -8 3p
11. CFR Dej 7 1 0 6 4-21 -17 3p
12. Unirea Tritenii de Jos 7 1 0 6 10-31 -21 3p
13. Viitorul Gârbău 7 1 0 6 10-38 -28 3p
14. Victoria Viișoara 7 0 1 6 4-21 -17 1p

 

Etapa 8*    
26.10 11:00 ACS Florești - Unirea Tritenii de Jos
26.10 11:00 Arieșul Mihai Viteazu - Supporter 2.0
26.10 11:00 CSM Câmpia Turzii - Unirea Iclod
26.10 11:00 Someșul Gilău - Victoria Viișoara
26.10 11:00 Viitorul Gârbău - Olimpia Gherla
27.10 15:00 Vulturul Mintiu Gherlii - CFR Dej
27.10 15:00 Someșul Dej - Sporting Apahida

*datele și orele de disputare mai pot suferi unele modificări;

viamso feb2019

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Renunță
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator