fbpx

diego banner mai2019

Scrie un comentariu

etapa9 f3

În week-end-ul recent încheiat s-au desfășurat partidele etapei cu numărul IX, din cadrul ligii a treia, seria a V-a.

 

La Turda, pe „Municipal”, Arieșul și Gloria au terminat la egalitate, scor 1-1. Oaspeții au reușit egalarea în prelungirile partidei, prin Nalați, după ce Paleoca deschisese scorul.

CSC Sânmartin a reușit o nouă victorie cu multe goluri marcate, reușind să câștige partida cu Unirea Dej, scor 5-1, după ce oaspeții deschiseseră scorul.

CFR II Cluj Napoca și Avântul Reghin au remizat, scor 3-3, după ce gazdele au condus cu 2-0 și 3-1.

ACS Comuna Recea s-a impus în fața celor de la Viitorul Șelimbăr, scor 2-0, sibienii suferind prima înfrângere din acest sezon. De partea cealaltă, ACS Comuna Recea rămâne singura echipă neînvinsă.

Metalurgistul Cugir a câștigat duelul cu SCM Zalău, scor 3-1, cugirenii reușind să acumuleze trei puncte importante.

Minaur Baia Mare a reușit o victorie „scurtă”, scor 1-0, în fața Unirii 1924 Alba Iulia, după un gol marcat de Lemac.

Industria Galda de Jos a confirmat forma mai bună din ultimul timp, reușind să obțină un punct după confruntarea cu Sănătatea Cluj.

Luceafărul Oradea a câștigat duelul cu AFC Odorheiu Secuiesc, scor 3-0 și rămâne la conducerea clasamentului, alături de ACS Comuna Recea, cele două echipe fiind despărțite de golaveraj.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Someșeni, unde Sănătatea va primi vizita celor de la Luceafărul Oradea. Arieșul Turda se va deplasa la Reghin, pentru partida cu Avântul.

Etapa 9      
18.10 15:00 Arieșul Turda - Gloria Bistrița  1-1
18.10 15:00 CSC Sânmartin - Unirea Dej 5-1
18.10 15:00 CFR II Cluj Napoca - Avântul Reghin 3-3
19.10 15:00 ACS Comuna Recea - Viitorul Șelimbăr 2-0
19.10 15:00 Metalurgistul Cugir - SCM Zalău 3-1
19.10 15:00 Minaur Baia Mare - Unirea 1924 Alba Iulia 1-0
19.10 15:00 Industria Galda de Jos - Sănătatea Cluj 0-0
19.10 15:00 Luceafărul Oradea - AFC Odorheiu Secuiesc 3-0

Clasament:

1. Luceafărul Oradea 9 7 0 2 26-12 +14 21p
2. ACS Comuna Recea 9 6 3 0 22-9 +13 21p
3. CSC Sânmartin 9 5 1 3 22-20 +2 16p
4. Viitorul Șelimbăr 9 3 5 1 12-9 +3 14p
5. Minaur Baia Mare 9 4 2 3 9-7 +2 14p
6. Arieșul Turda  9 3 4 2 9-8 +1 13p
7. CFR II Cluj Napoca 9 3 3 3 17-16 +1 12p
8. Sănătatea Cluj  9 3 3 3 8-8 0 12p
9. Gloria Bistrița 9 3 3 3 9-13 -4 12p
10. Avântul Reghin 9 2 5 2 12-11 +1 11p
11. Metalurgistul Cugir 9 2 4 3 7-10 -3 10p
12. Unirea Dej 9 3 1 5 8-14 -6 10p
13. Unirea 1924 Alba Iulia 9 2 3 4 13-10 +3 9p
14. AFC Odorheiu Secuiesc 9 1 4 4 9-16 -7 7p
15. Industria Galda de Jos 9 1 1 7 8-24 -16 4p
16. SCM Zalău 9 2 2 5 12-16 -4 2p

 

Etapa 10    
25.10 15:00 Unirea Dej - AFC Odorheiu Secuiesc
25.10 15:00 Sănătatea Cluj Napoca - Luceafărul Oradea
25.10 15:00 Avântul Reghin - Arieșul Turda
25.10 15:00 Viitorul Șelimbăr - Metalurgistul Cugir
25.10 15:00 CSC Sănmartin - CFR II Cluj Napoca
26.10 15:00 Unirea 1924 Alba Iulia - Industria Galda de Jos
26.10 15:00 SCM Zalău - Minaur Baia Mare
26.10 15:00 Gloria Bistrița - ACS Comuna Recea

viamso feb2019

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Renunță
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator