BANNER vezeteu

edu elite 10iulie

minaur potaissa

Săptămâna trecută s-au desfășurat șase din cele șapte partide ale etapei cu numărul VIII, din cadrul Ligii Zimbrilor.

În primul derby al etapei, Steaua i-a „administrat” prima înfrângere celor de la Dinamo, reușind să câștige, scor 27-26.

Dunărea Călărași a continuat parcursul excelent din această perioadă, reușind să câștige duelul cu CSM Vaslui, scor 27-22.

Dobrogea Sud a câștigat în deplasarea de la Buzău, scor 25-20, însă rămâne în zona play-out-ului.

CSM Reșița a reușit prima victorie din acest sezon, scor 25-24, în fața celor de la CSM Focșani și a reușit să egaleze la puncte Făgărașul și Buzăul.

CSM Bacău a câștigat partida cu CSM Făgăraș, scor 31-29 și se menține în prima parte a clasamentului.

Potaissa Turda a câștigat cel de-al doilea derby al etapei, scor 36-27, pe terenul celor de la Minaur Baia Mare, după o repriză secundă excelentă.

Meciul dintre Poli Timișoara și CSM București se va desfășura miercuri (30 octombrie).

Liga Zimbrilor intră într-o pauză de trei săptămâni, campionatul urmând să se reia în week-end-ul 8-10 noiembrie. Până atunci, în primul week-end din luna noiembrie sunt programate partidele din 16-imile Cupei României.

2.Potaissa Turda8611231-211+2019p
3.Minaur Baia Mare8611226-215+1119p