diego banner mai2019

csm ct gherla

Ieri au avut loc primele partide din etapa a III-a a Cupei României, faza județeană.

A fost runda în care au intrat în competiție și echipele din liga a patra.

CSM Câmpia Turzii a câștigat duelul cu Spicul Luna (locul 5, liga a V-a, zona Câmpia Turzii), scor 4-0. La pauza meciului disputat la baza din Luna, scorul deja era 3-0 pentru oaspeți.

Victoria Viișoara a avut o partidă mult mai dificilă, însă a reușit să se califice în urma loviturilor de departajare. După 120 de minute, Victoria Viișoara era la egalitate, scor 1-1, cu cei de la Meteor Mociu (locul 2, liga a V-a, zona Mociu).

Unirea Triteni a pierdut în acest tur, fiind singura echipă de liga a patra eliminată în partidele de astăzi. Unirea a fost învinsă de Recolta Frata (locul 3, liga a V-a, zona Mociu), scor 6-2.

Astăzi vor evolua și alte echipe din zona Turda – Câmpia Turzii, printre care: Minerul Iara, Arieșul Mihai Viteazu, Șoimii Câmpia Turzii și Uniți sub Tricolor Cornești.