fbpx

diego banner mai2019

Scrie un comentariu

etapa6 iv

Săptămâna trecută s-au desfășurat partidele etapei cu numărul VI, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

 

Sâmbătă s-au desfășurat primele cinci partide, toate de la aceeași oră (11:00).

Liderul campionatului, Supporter 2.0, nu a avut probleme la Triteni, impunându-se, scor 8-2. „Suporterii” au rezolvat partida încă din prima repriză, intrând la cabine cu un avantaj de șase goluri (0-6).

Meciul dintre ACS Florești și CFR Dej nu s-a mai desfășurat, dejenii deplasându-se cu prea puțini jucători, astfel încât Floreștiul va câștiga la „masa verde”.

Arieșul Mihai Viteazu a continuat seria excelentă de pe teren propriu, reușind o nouă victorie, scor 4-2, în fața celor de la Sporting Apahida.

CSM Câmpia Turzii a reușit să obțină primele puncte în acest sezon, după ce s-a impus, scor 1-0, în fața celor de la Viitorul Gârbău. Golul victoriei a fost marcat pe final de meci, Bituleanu reușind golul de trei puncte.

Olimpia Gherla a reușit o victorie „scurtă”, scor 1-0, în fața celor de la Someșul Gilău.

Duminică, cealaltă echipă cu victorii pe linie, Someșul Dej, s-a impus în fața Victoriei Viișoara, scor 9-0. Totuși, Someșul are trei puncte mai puțin față de Supporter 2.0, dejenii având un meci mai puțin (cel mai probabil va fi victorie la „masa verde”), cel întrerupt cu Viitorul Gârbău.

Vulturul Mintiu Gherlii a ajuns la cea de-a cincea victorie consecutivă, după ce s-a impus în fața celor de la Unirea Iclod, scor 1-0.

După șase etape, în partidele ligii a patra a județului Cluj, nu s-a înregistrat niciun rezultat de egalitate.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Someșeni, unde una dintre favoritele la promovare, Supporter 2.0, va primi vizita campioanei de anul trecut, ACS Florești.

Etapa 6      
12.10 11:00 Unirea Tritenii de Jos - Supporter 2.0 2-8
12.10 11:00 ACS Florești - CFR Dej 3-0*
12.10 11:00 Arieșul Mihai Viteazu - Sporting Apahida 4-2
12.10 11:00 CSM Câmpia Turzii - Viitorul Gârbău 1-0
12.10 11:00 Olimpia Gherla - Someșul Gilău 1-0
13.10 12:00 Someșul Dej - Victoria Viișoara 9-0
13.10 15:00 Vulturul Mintiu Gherlii - Unirea Iclod  1-0

*ACS Florești va câștiga la „masa verde”

Clasament:

1. Supporter 2.0 6 6 0 0 29-5 +24 18p
2. Someșul Dej 5 5 0 0 23-2 +21 15p
3. Arieșul Mihai Viteazu 6 5 0 1 22-4 +18 15p
4. ACS Florești 6 5 0 1 14-5 +9 15p
5. Vulturul Mintiu Gherlii 6 5 0 1 16-8 +8 15p
6. Unirea Iclod 6 4 0 2 11-5 +6 12p
7. Sporting Apahida 6 3 0 3 14-13 +1 9p
8. Olimpia Gherla 6 3 0 3 9-11 -2 9p
9. CSM Câmpia Turzii 6 1 0 5 4-11 -7 3p
10. Someșul Gilău 6 1 0 5 3-13 -10 3p
11. CFR Dej 6 1 0 5 4-16 -12 3p
12. Unirea Tritenii de Jos 6 1 0 5 10-27 -17 3p
13. Viitorul Gârbău 5 1 0 4 8-27 -19 3p
14. Victoria Viișoara 6 0 0 6 3-20 -17 0p

 

Etapa 7**    
18.10 19:00 Sporting Apahida - Vulturul Mintiu Gherlii
19.10 11:00 Olimpia Gherla - Unirea Tritenii de Jos
19.10 11:00 Victoria Viișoara - CSM Câmpia Turzii
19.10 11:00 Viitorul Gârbău - Someșul Gilău
20.10 15:00 Supporter 2.0 - ACS Florești
20.10 15:00 CFR Dej - Arieșul Mihai Viteazu
20.10 15:00 Unirea Iclod - Someșul Dej

**zilele și orele de disputare mai pot suferi unele modificări;

viamso feb2019

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Renunță
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator