fbpx

BANNER vezeteu

Scrie un comentariu

edu elite 10iulie

etapa6 iv

Săptămâna trecută s-au desfășurat partidele etapei cu numărul VI, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

 

Sâmbătă s-au desfășurat primele cinci partide, toate de la aceeași oră (11:00).

Liderul campionatului, Supporter 2.0, nu a avut probleme la Triteni, impunându-se, scor 8-2. „Suporterii” au rezolvat partida încă din prima repriză, intrând la cabine cu un avantaj de șase goluri (0-6).

Meciul dintre ACS Florești și CFR Dej nu s-a mai desfășurat, dejenii deplasându-se cu prea puțini jucători, astfel încât Floreștiul va câștiga la „masa verde”.

Arieșul Mihai Viteazu a continuat seria excelentă de pe teren propriu, reușind o nouă victorie, scor 4-2, în fața celor de la Sporting Apahida.

CSM Câmpia Turzii a reușit să obțină primele puncte în acest sezon, după ce s-a impus, scor 1-0, în fața celor de la Viitorul Gârbău. Golul victoriei a fost marcat pe final de meci, Bituleanu reușind golul de trei puncte.

Olimpia Gherla a reușit o victorie „scurtă”, scor 1-0, în fața celor de la Someșul Gilău.

Duminică, cealaltă echipă cu victorii pe linie, Someșul Dej, s-a impus în fața Victoriei Viișoara, scor 9-0. Totuși, Someșul are trei puncte mai puțin față de Supporter 2.0, dejenii având un meci mai puțin (cel mai probabil va fi victorie la „masa verde”), cel întrerupt cu Viitorul Gârbău.

Vulturul Mintiu Gherlii a ajuns la cea de-a cincea victorie consecutivă, după ce s-a impus în fața celor de la Unirea Iclod, scor 1-0.

După șase etape, în partidele ligii a patra a județului Cluj, nu s-a înregistrat niciun rezultat de egalitate.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Someșeni, unde una dintre favoritele la promovare, Supporter 2.0, va primi vizita campioanei de anul trecut, ACS Florești.

Etapa 6   
12.1011:00Unirea Tritenii de Jos - Supporter 2.02-8
12.1011:00ACS Florești - CFR Dej3-0*
12.1011:00Arieșul Mihai Viteazu - Sporting Apahida4-2
12.1011:00CSM Câmpia Turzii - Viitorul Gârbău1-0
12.1011:00Olimpia Gherla - Someșul Gilău1-0
13.1012:00Someșul Dej - Victoria Viișoara9-0
13.1015:00Vulturul Mintiu Gherlii - Unirea Iclod 1-0

*ACS Florești va câștiga la „masa verde”

Clasament:

1.Supporter 2.0660029-5+2418p
2.Someșul Dej550023-2+2115p
3.Arieșul Mihai Viteazu650122-4+1815p
4.ACS Florești650114-5+915p
5.Vulturul Mintiu Gherlii650116-8+815p
6.Unirea Iclod640211-5+612p
7.Sporting Apahida630314-13+19p
8.Olimpia Gherla63039-11-29p
9.CSM Câmpia Turzii61054-11-73p
10.Someșul Gilău61053-13-103p
11.CFR Dej61054-16-123p
12.Unirea Tritenii de Jos610510-27-173p
13.Viitorul Gârbău51048-27-193p
14.Victoria Viișoara60063-20-170p

 

Etapa 7**  
18.1019:00Sporting Apahida - Vulturul Mintiu Gherlii
19.1011:00Olimpia Gherla - Unirea Tritenii de Jos
19.1011:00Victoria Viișoara - CSM Câmpia Turzii
19.1011:00Viitorul Gârbău - Someșul Gilău
20.1015:00Supporter 2.0 - ACS Florești
20.1015:00CFR Dej - Arieșul Mihai Viteazu
20.1015:00Unirea Iclod - Someșul Dej

**zilele și orele de disputare mai pot suferi unele modificări;

WhatsApp Image 2020 04 18 at 15.32.20

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator