fbpx

BANNER vezeteu

Scrie un comentariu

edu elite 10iulie

etapa 8 iii

În week-end-ul recent încheiat s-au desfășurat partidele etapei cu numărul VII, din cadrul ligii a treia, seria a V-a.

 

Etapa a debutat vineri, cu un prim succes al celor de la Galda de Jos, scor 3-1, pe terenul Odorheiului. Pentru formația de lângă Alba Iulia sunt primele puncte din acest sezon.

La Cisnădie, Arieșul a reușit să câștige un punct, după ce a remizat, scor 1-1, cu Viitorul Șelimbăr. Gazdele au deschis scorul în prima repriză, Savu stabilind scorul final cu 10 minute înainte de final.

Unirea Dej a reușit o surpriză, reușind să învingă liderul clasamentului, Luceafărul Oradea, scor 2-1.

Sănătatea Cluj pare să fi trecut de perioada mai puțin fastă din campionat, reușind să câștige duelul cu Minaur Baia Mare, scor 2-0.

CSC Sânmartin a reușit să se impună la Reghin, scor 1-0. După această victorie, bihorenii au urcat până pe locul 4 al clasamentului.

Sâmbătă, Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir a terminat la egalitate, scor 1-1, cele două echipe situându-se în partea a doua a clasamentului.

ACS Comuna Recea nu a putut profita de pasul greșit al celor de la Luceafărul, băimărenii reușind doar un 0-0, pe terenul Zalăului, echipe care a preluat „lanterna roșie” de la Industria Galda de Jos.

În cel mai spectaculos meci al etapei, Gloria Bistrița s-a impus în fața echipei secunde a CFR-ului, scor 3-2.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Recea, unde ACS Comuna Recea va primi vizita celor de la Viitorul Șelimbăr. Arieșul Turda va primi vizita celor de la Gloria Bistrița.

Etapa 8   
11.1015:00Unirea Dej - Luceafărul Oradea2-1
11.1015:00AFC Odorheiu Secuiesc - Industria Galda de Jos1-3
11.1015:00Sănătatea Cluj - Minaur Baia Mare2-0
11.1015:00Avântul Reghin - CSC Sânmartin0-1
11.1015:00Viitorul Șelimbăr - Arieșul Turda 1-1
12.1015:00Unirea 1924 Alba Iulia - Metalurgistul Cugir1-1
12.1015:00SCM Zalău - ACS Comuna Recea0-0
12.1015:00Gloria Bistrița - CFR II Cluj Napoca3-2

Clasament:

1.Luceafărul Oradea860223-12+1118p
2.ACS Comuna Recea862020-9+1118p
3.Viitorul Șelimbăr835012-7+514p
4.CSC Sânmartin841317-19-213p
5.Arieșul Turda 83328-7+112p
6.CFR II Cluj Napoca832314-13+111p
7.Minaur Baia Mare83238-7+111p
8.Sănătatea Cluj 83238-8011p
9.Gloria Bistrița83238-12-411p
10.Avântul Reghin82429-8+110p
11.Unirea Dej83147-9-210p
12.Unirea 1924 Alba Iulia823313-9+49p
13.AFC Odorheiu Secuiesc81439-13-47p
14.Metalurgistul Cugir81434-9-57p
15.Industria Galda de Jos81078-24-163p
16.SCM Zalău822411-13-22p

 

Etapa 9  
18.1015:00Arieșul Turda - Gloria Bistrița 
  CSC Sânmartin - Unirea Dej
  CFR II Cluj Napoca - Avântul Reghin
  ACS Comuna Recea - Viitorul Șelimbăr
  Metalurgistul Cugir - SCM Zalău
  Minaur Baia Mare - Unirea 1924 Alba Iulia
  Industria Galda de Jos - Sănătatea Cluj
  Luceafărul Oradea - AFC Odorheiu Secuiesc

WhatsApp Image 2020 04 18 at 15.32.20

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator