diego banner mai2019

ariesulmv viisoara

Victoria Viișoara a pierdut ieri, scor 0-9, partida desfășurată ieri, contra celor de la Someșul Dej. Meciul a contat pentru etapa a VI-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Meciul desfășurat la baza sportivă de la Vad a fost unul fără istoric, gazdele având cinci goluri avans până la pauză. Dejenii au reușit să mai marcheze de alte patru ori și în repriza secundă.

Victoria Viișoara rămâne singura echipă din clasament fără puncte, deși elevii antrenați de Gabriel Mocean au avut câteva evoluții foarte bune.

Etapa viitoare, Victoria Viișoara va primi vizita celor de la CSM Câmpia Turzii, într-un derby local intens, având în vedere trecutul lui Gabriel Mocean la formația din Câmpia Turzii.

SOMEȘUL DEJ – VICTORIA VIIȘOARA 9-0 (Rus 2, Podină 2, Budăcan 2, Boerean, Brumă, Popa)