diego banner mai2019

triteni somesul

Unirea Tritenii de Jos a pierdut sâmbătă, scor 2-8, pe teren propriu, contra celor de la Supporter 2.0, într-o partidă ce a contat pentru etapa a VI-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Oaspeții au avut un obiectiv clar la Triteni: cele trei puncte. Iar acest lucru s-a văzut încă din prima repriză, la pauză oaspeții având un avantaj de 6 goluri (0-6).

Victoria Cluj (care în acest sezon evoluează sub numele de Supporter 2.0), a mai „redus motoarele” în repriza a doua, care s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Unirea Triteni rămâne cu trei puncte în clasament și va evolua săptămâna viitoare, contra celor de la Olimpia Gherla.

UNIREA TRITENII DE JOS – SUPPORTER 2.0 CLUJ NAPOCA 2-8 (Buturcă, Ciungan / Giurgiu 3, Șumblea 2, Crăciun, Sîntejudean, Pintea)

sursă foto: arhivă TurdaNews