diego banner mai2019

csmct dej

In aceasta seara voleibalistii de la CSM Campia Turzii au pierdut pe teren propriu in prima etapa a Diviziei A1, la volei masculin, editia 2019-2020 cu scorul de 1-3 (25-21; 28-30; 15-25; 14-25) cu Unirea Dej.

Incurajati de publicul prezent din nou in numar mare in Sala Sporturilor "Ioan Stanatiev" din localitate, formatia CSM-ului a avut un start bun si a castigat usor primul set. In setul doi echipa dejeana a trecut la conducere inca din startul setului, dar voleibalistii de la CSM reusesc un final bun si egaleaza, apoi au minge de castigarea setului, dar inexplicabil pierd setul cu 28-30. Se pare ca pierderea setului a provocat o cadere atat fizica cat si psihica jucatorilor din Campia Turzii, care nu au mai fost deloc concentrati la joc,pierzand si urmatoarele doua seturi si implicit partida.

Pentru CSM Campia Turzii urmeaza o deplasare dificila la Zalau, acolo unde vor juca sambata 19 octombrie cu formatia locala ACS Volei Municipal.

CSM Campia Turzii: Moisa, Ciortea (cpt), Giachetta, Tarta, Vitelaru, Silvasan-Pasca, Camui-libero.

Au mai intrat: Badiceanu, Kis, Remes, Ghimes-libero.

Unirea Dej: Ocunschi, Antonic (cpt), Koci, Magdas, Dumitrache, Curuia-Pop, Kantor-libero.

Au mai intrat: Rata, Bartha, Mihalescu, Bratu.