fbpx

pmp 1300x300

Scrie un comentariu

etapa 1 iv

În week-end-ul trecut a debutat ediția 2019-2020 a ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

 

Primul meci din noul sezon s-a desfășurat la Someșeni, unde Sporting Apahida s-a impus în fața celor de la Olimpia Gherla, scor 3-2.

Sâmbătă dimineața, de la ora 11:00, s-au desfășurat patru partide.

Supporter 2.0, una dintre marile favorite la promovare, s-a impus pe terenul nou-înființatei Victoria Viișoara, scor 3-0, toate golurile fiind marcate în partea secundă.

La Gilău, câștigătoarea ediției trecute de campionat, ACS Florești s-a impus la limită, scor 1-0.

Arieșul Mihai Viteazu a început excelent noul sezon, impunându-se la Câmpia Turzii, scor 2-0.

Nou-promovata Viitorul Gârbău a câștigat duelul cu Unirea Tritenii de Jos, scor 6-2.

Duminică, Unirea Iclod s-a impus pe teren propriu, în fața celor de la CFR Dej, scor 3-0.

Someșul Dej a pornit cu o victorie, scor 7-1, în fața celor de la Vulturul Mintiu Gherlii, dejenii fiind primii lideri ai clasamentului.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Cluj Napoca (Someșeni), unde Supporter 2.0 va primi vizita celor de la Unirea Iclod.

Etapa 1      
06.09 19:00 Sporting Apahida - Olimpia Gherla 3-2
07.09 11:00 Victoria Viișoara - Supporter 2.0 0-3
07.09 11:00 Someșul Gilău - ACS Florești 0-1
07.09 11:00 CSM Câmpia Turzii - Arieșul Mihai Viteazu 0-2
07.09 11:00 Viitorul Gârbău - Unirea Tritenii de Jos 6-2
08.09 17:00 Unirea Iclod - CFR Dej 3-0
08.09 17:00 Someșul Dej - Vulturul Mintiu Gherlii 7-1

Clasament:

1. Someșul Dej 1 1 0 0 7-1 +6 3p
2. Viitorul Gârbău 1 1 0 0 6-2 +4 3p
3. Supporter 2.0 1 1 0 0 3-0 +3 3p
4. Unirea Iclod 1 1 0 0 3-0 +3 3p
5. Arieșul Mihai Viteazu 1 1 0 0 2-0 +2 3p
6. Sporting Apahida 1 1 0 0 3-2 +1 3p
7. CS Florești 1 1 0 0 1-0 +1 3p
8. Olimpia Gherla 1 0 0 1 2-3 -1 0p
9. Someșul Gilău 1 0 0 1 0-1 -1 0p
10. CSM Câmpia Turzii 1 0 0 1 0-2 -2 0p
11. CFR Dej 1 0 0 1 0-3 -3 0p
12. Victoria Viișoara 1 0 0 1 0-3 -3 0p
13. Unirea Tritenii de Jos 1 0 0 1 2-6 -4 0p
14. Vulturul Mintiu Gherlii 1 0 0 1 1-7 -6 0p

 

Etapa 2    
14.09 11:00 Unirea Tritenii de Jos - Victoria Viișoara
14.09 11:00 ACS Florești - Viitorul Gârbău
14.09 11:00 Arieșul Mihai Viteazu - Someșul Gilău
14.09 11:00 Olimpia Gherla - Someșul Dej
14.09 17:00 Supporter 2.0 - Unirea Iclod
15.09 17:00 CFR Dej - Sporting Apahida
15.09 17:00 Vulturul Mintiu Gherlii - CSM Câmpia Turzii

viamso feb2019

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Renunță
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator