fbpx

pmp 1300x300

Scrie un comentariu

etapa 3

Săptămâna trecută s-au desfășurat partidele etapei cu numărul III, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

 

Etapa a debutat vineri, cu marele derby al rundei dintre Arieșul Turda și Luceafărul Oradea, singurele echipe cu maximum de puncte. Au câștigat orădenii, scor 0-1, după un gol marcat în minutul 84.

Viitorul Șelimbăr confirmă forma foarte bună din acest început de campionat, reușind să câștige duelul cu Unirea Dej, scor 2-0.

Avântul Reghin a reușit o nouă victorie, 1-0, în fața Unirii 1924 Alba Iulia.

CSC Sânmartin a produs surpriza etapei, reușind să câștige duelul cu „virușii verzi”, scor 3-0.

AFC Odorheiu Secuiesc a ajuns la cel de-al treilea rezultat de egalitate din tot atâtea meciuri, după ce a remizat, scor 1-1, pe terenul echipei secunde a CFR-ului.

Sâmbătă, ACS Comuna Recea a reușit scorul campionatului, reușind să se impună în fața celor de la Industria Galda de Jos, scor 8-2.

Metalurgistul Cugir, formația cu pretenții la promovare, continuă forma slabă, fără victorie în acest sezon, remizând, scor 1-1, contra Minaurului Baia Mare.

Gloria Bistrița a câștigat primele puncte din acest sezon, după victorie cu 1-0, în fața celor de la SCM Zalău. Golul victoriei bistrițenilor a venit pe final de meci.

Derby-ul etapei viitoare se va juca la Oradea, unde Luceafărul va primi vizita celor de la ACS Comuna Recea. Arieșul Turda va evolua în deplasare, pe terenul celor de la AFC Odorheiu Secuiesc.

Etapa 3   
06.0917:00Viitorul Șelimbăr - Unirea Dej2-0
06.0917:00Avântul Reghin - Unirea 1924 Alba Iulia1-0
06.0917:00CSC Sânmartin - Sănătatea Cluj3-0
06.0917:00CFR II Cluj Napoca - AFC Odorheiu Secuiesc1-1
06.0917:00Arieșul Turda - Luceafărul Oradea0-1
07.0917:00ACS Comuna Recea - Industria Galda de Jos8-2
07.0917:00Metalurgistul Cugir - Minaur Baia Mare1-1
07.0917:00Gloria Bistrița - SCM Zalău1-0

Clasament:

1.Luceafărul Oradea33009-4+59p
2.ACS Comuna Recea321011-4+77p
3.Viitorul Șelimbăr32106-3+37p
4.Arieșul Turda 32013-2+16p
5.Avântul Reghin31203-2+15p
6.CFR II Cluj Napoca31114-3+14p
7.CSC Sânmartin31119-904p
8.Unirea Dej31112-204p
9.Sănătatea Cluj 31113-4-14p
10.Unirea 1924 Alba Iulia31025-3+23p
11.AFC Odorheiu Secuiesc30305-503p
12.Gloria Bistrița31021-6-53p
13.Minaur Baia Mare30213-4-12p
14.Metalurgistul Cugir30212-3-12p
15.Industria Galda de Jos30032-11-80p
16.SCM Zalău30122-5-3-5p

 

Etapa 4  
13.0917:00Unirea Dej - Minaur Baia Mare
13.0917:00AFC Odorheiu Secuiesc - Arieșul Turda
13.0917:00Sănătatea Cluj - CFR II Cluj Napoca
13.0917:00Viitorul Șelimbăr - Gloria Bistrița
14.0917:00Industria Galda de Jos - Metalurgistul Cugir
14.0917:00Luceafărul Oradea - ACS Comuna Recea
14.0917:00Unirea 1924 Alba Iulia - CSC Sânmartin
14.0917:00SCM Zalău - Avântul Reghin

viamso feb2019

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator